פונטים בעברית שכדאי להכיר

פונטים בעברית

פונטים בעבריתכל אחד שעושה שימוש באתרים ישראלים נחשף לפונטים מסוגים שונים ואפשר לרוב שהפונט הפופולארי ביותר שאליו אנו נחפשים בדרך כלל הוא פונט אריאל, אשר נחשב לפופולארי ביותר בקרב האתרים הישראלים. הסיבה לכך שרוב האתרים בוחרים לעשות שימוש דווקא בפונט אריאל היא פשוטה לחלוטין, והיא משלבת בין יכולת לקרוא אותו בקלות רבה לבין עיצוב יפה ונקי לעין. ללא ספק מדובר בפונט אשר מצליח ליהנות מהצלחה כבירה לאורך השנים ושימוש נרחב ביותר בו.

פונטים בשימוש בדפוס

כאשר מדובר על פונטים בעברית שנעשה בהם שימוש לצרכי דפוס, אפשר לומר שפונט דוד נחשב לאחד הפופולאריים ביותר, וזאת בשל העובדה שמדובר בגופן בעל תגים, מה שהופך אותו ליותר קריא כשהוא נמצא על הנייר. אין ספק שהתחום הזה מעניין למדי וצריך להבין שלכל גופן יש את המיקום שבו יכול להיות יותר קריא ונגיש לאלו שרואים אותו. כך שאם ישנם גופנים מסוימים שיותר מתאימים להופיע על צגים דיגיטליים, באותה מידה ישנם גם כאלה אשר מתאימים לדפוס.

שינוי פונט בהתאם למדיה

ישנם אתרים אשר ניתן להבחין בכך שהם משנים את הפונט שלהם בהתאם לסוג המכשיר שנעשה בו שימוש. כך שאם למשל אנו בוחרים לעשות לבקר באתר בעזרת הסלולר, האתר יציג לנו פונט שונה ממה שהוא מראה בדרך כלל על צגי המחשב. הסיבה לכך היא פשוטה, והיא שישנם פונטים מסוימים שפשוט יותר נוח וקל לקרוא בצגים מסוימים.

פונטים בעבריתפונט אלף – הצלחה בלתי רגילה

לצד השליטה הבלתי מעורערת של פונט אריאל באתרים הישראלים, ניתן להבחין במגמה לפיה יותר ויותר בעלי אתרים ואנשים שעוסקים בתחום פיתוח אפליקציות ישראליות בוחרים לעשות שימוש דווקא בפונט אלף החדש, וזאת בשל הסיבה שהוא מספק עימו את החבילה השלמה, בדומה לפונט אריאל, כלומר נוחות קריאה ועיצוב מרשים לעין, אך בו בזמן הוא מספק אמירה עיצובית חדשנית. כך שכל האתר שחושב על מעט גיוון ושימוש בפונט יותר מקורי יבחר לרוב בפונט אלף כאשר מדובר על פונט חינמי כמובן. תשימו לב שאם אתם לא מעוניינים בפונט חינמי לאתר שלכם, אזי האפשרויות שיפתחו בפניכם יהיו רבות ומגוונת וכל שתצטרכו זה להחליט.

האם לקנות פונט בתשלום?

אם אתם נאלצים להתמודד עם השאלה הזו, אזי אפשר לומר שהתשובה הינה חד משמעית. כיום אפשר לעצב ולתכנן אתר באופן מוצלח גם מבלי שתצטרכו לשלם בעבור פונט מיוחד, שכן כיום הפונטים החינמיים שמוצעים בעברית נחשבים למספיק טובים לקהל הישראלי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד