עיצוב פנים חנויות – איך זה עובד?

אומרים שהחזות היא הכל, שהרושם הראשוני קובע, הדבר הראשון אותו נראה זה הדבר שיקבע עבורנו אם אנחנו אוהבים את המקום או את המוצר או לא. זה נכון כשאנחנו רוצים לרכוש מוצר לבית, זה נכון כשאנחנו מבקשים להזמין שירות מסוים, זה נכון כשאנחנו מבקשים לקנות חומרים בשביל ליצור משהו בעצמנו, וזה בוודאי נכון כשאנחנו נכנסים לחנות בשביל לבצע את כל הדברים הנ"ל. מכאן החשיבות הגדולה של עיצוב פנים חנויות.

בעבר צריך לומר, לא היתה התייחסות אמיתית לנושא של עיצוב פנים משרדים וחנויות, הטענה היתה שהחנות אמורה למכור, ולכן כל מה שהיא צריכה לעשות זה להציג את המוצרים השונים באופן כזה שהלקוחות יוכלו לראות אותם וזהו. במהלך השנים השתנתה התפיסה וחלחלה ההבנה, שחנות היא לא רק מקום בו רוכשים מוצרים אלא היא כלי שיווקי ופרסומי לכל דבר, כלי מקדם מכירות. אם החנות לא מעוצבת בצורה יפה ונוחה, אם היא לא מתאימה את עצמה לקהל הלקוחות אשר נכנס אליה, אין שום סיכוי שהיא תגרום להם לרכוש מוצרים או שירותים. זה כלל בסיסי בשיווק ופרסום.

יש כמה דברים שכל בעל חנות אשר מבין בשיווק ובפרסום עושה כיום, בשביל לגרום ללקוחות שלו להרגיש נוח כשהם מבלים בחנות שלו, ואם הם מרגישים נוח, הם גם יקנו.miniature-233535_1280

ראשית, החנות צריכה להיות מרווחת ונוחה. אז נכון שלא כל חנות יכולה להיות גדולה, אך זה אומר שאם החנות קטנה, כמות המוצרים בתצוגה תהיה קטנה יותר, הרעיון הוא, שאם נציג פחות אך המוצרים יהיו בולטים יותר, יהיה קל יותר ללקוח לגלות אותם ואז יהיה לו יותר קל להחליט מה לקנות.

שנית, החנות צריכה להיות מסודרת בצורה נוחה, כך למשל, מוצרים לתינוקות או לאנשים מבוגרים יהיו במקום נוח וקרוב יותר מאשר מוצרים לצעירים או לגברים. זה נכון אגב גם ביחס של מוצרים של גברים מול מוצרים של נשים. במקרה הראשון זה נובע מתוך כוונה להקל על מי שמתקשה, במקרה השני, זו הנחה שנשים קונות יותר ולכן עדיף שהמוצרים שלהן ייראו יותר מאשר המוצרים של הגבר, שקונה פחות.

שלוש, כמעט בכל חנות היום, בוודאי בחנויות שמוכרות הכל (סופרמרקטים למיניהם), יהיו מדפים עם מוצרים עד הקופה כולל בקופה. ההיגיון הוא, לאפשר ללקוח לקנות כל מה שהוא רוצה עד השלב שהוא משלם ולא לעצור רגע לפני.

ארבע, החנויות צריכה להיות מעוצבת בצבעי המותג, והעיצוב צריך לאפיין את המותג בחזות אך גם ברוח ובחזון שלו.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההמלצות החשובות שנקבל מרופאת שיניים לילדים
להיות הורים לילדים זה אומר להתנהג בצורה אחראית בכל מובן המילה. לכן, אם חשבתם לרגע שרק החינוך חשוב,...
קרא עוד »
יונ 18, 2018
אבנר הייזלר מייעץ: הגשת דוח שנתי לעצמאיים
אם נבקש להצביע על מכנה משותף שמאחד בין כל העצמאיים, נמצא שכולם ללא יוצא מהכלל אינם ששים להגיש דו"ח...
קרא עוד »
דצמ 28, 2020
קורות חיים איש שיווק
מעוניינים למצוא עבודה בתור איש שיווק? עליכם להכין קורות חיים איש שיווק שיציגו את הכישורים והניסיון...
קרא עוד »
אפר 18, 2021