כל המידע על החזר מס

אחת מהחוויות הטובות בחיים היא לקבל בהפתעה סכום כסף לא מבוטל, בלי לעשות דבר. זאת חוויה מאוד מפתיעה עבור רוב אזרחי ישראל, מאחר שהם רגילים לשלם את המיסים שלהם, אך לא לקבל אותם בחזרה. החזר מס מגיע למי ששילם מס הכנסה באופן חוקי ברצף של לפחות שנה וסיום השנה התגלה כי למעשה היה אמור לשלם סכום נמוך יותר ממה ששילם. לצערנו, רשויות המס אינן מחזירות את ההפרש באופן אוטומטי, אלא רק באמצעות בקשה מיוחדת. רוב האנשים מתעצלים להגיש את הבקשה, לאתר את המסמכים הדרושים, למלא טפסים ולהמתין זמן רב בתורים ארוכים. זאת הסיבה שאת החזר מס מרשויות מס הכנסה ניתן להגיש באמצעות חברה המתמחה בהחזרי מס.

מי מקבל החזר מס?money-434709_1920

מלבד תשלום עודף למס הכנסה, החזר מס עשוי להתקבל מסיבות נוספות כמו זיכויים, ניכויים, תנאים מזכים וכן הטבות נוספות שבזכותן מופחת תשלום המס, כמו מגורים ביישובי ספר, משפחה חד הורית, חייל משוחרר, בגין מחלה ועוד. כאמור, לשם קבלת החזר מס יש להמציא מסמכים רלוונטיים, למלא טפסים וכמובן לפנות אל פקיד השומה במס הכנסה, להגשת הבקשה. לכל אלה יש לצרף טופס 106, תלושי שכרף אישורים מביטוח לאומי בגין לידה, שירות מילואים, אבטלה וכדומה. בכדי להימנע מבירוקרטיה קשה ומזמן רב שיש להוציא לשווא, מומלץ ליצור קשר עם חברה המתמחה בהחזרי מס, זאת לבטח יפתור עבורכם את כאבי הראש ויאפשר לכם לקבל את החזר המס המגיע לכם תוך מספר חודשים.

יתרון להגיש בקשה דרך חברה מתמחה

הגשת הבקשה באמצעות חברת בעלת ניסיון מזכה אתכם בהרבה יתרונות, שהבולט ביותר הוא הקשרים הרלוונטיים שיש לאותה חברה עם המוסד לביטוח לאומי ועם רשויות המס. מתוקף פעילות החברה, יש בידיה הרשאה להיכנס למחשבי הרשויות, בכדי לבדוק מה המעמד של מגיש הבקשה. במקרים רבים לאחר בדיקה מקיפה, התגלה כי הלקוח חייב כסף לרשויות מס הכנסה ולכן במצב כזה מה שנכון לעשות, הוא לעצור את התהליך וכלל לא להגיש את הבקשה. במידה ואותו לקוח היה פונה באופן עצמאי לבקשת החזר מס, רשויות המס היו שולחים אליו את החוב שלו, ללא אזהרה מוקדמת.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההבדל בין סוגי ניקיון התעשייתיים השונים
כל מקום עבודה חשוב שיהיה נקי. טיפול נכון בכל מרכיבי הניקיון הוא בריא לעובדים ומשרה אווירה רעננה...
קרא עוד »
דצמ 18, 2019
מה צריך לדעת לפני שבוחרים איזה תואר ראשון ללמוד?
לחזור מהטיול הגדול של אחרי הצבא בחו"ל זה אף פעם לא קל. מצד אחד אנחנו חוזרים עם הרבה חוויות וכוחות...
קרא עוד »
ינו 09, 2017
הלוואה של 100,000 למגוון מטרות
במציאות הכלכלית הקשה במדינת ישראל, קיים חוסר תיאום משמעותי בין גובה המשכורות של שכיר ממוצע במשק...
קרא עוד »
אפר 17, 2016