מה צריך לבדוק לפני שקונים מערכות כריזה?

מערכות כריזה

מערכות כריזה
רכבים רבים עושים שימוש במערכות כריזה, כמו למשל רכבי משטרה, כוחות חילוץ והצלה ואפילו חברות אבטחה פרטיות בעלות רכבים ממוגני ירי ופתרונות מיגון. מערכות הכריזה מאפשרות לאנשים שברכב לתקשר עם רכבים אחרים ועם קהל מתוך הרכב ובכך הן מאפשרות לנהל ולשלוט על אירועים ביטחוניים או כל אירוע אחר המחייב מתן הוראות לציבור. למעשה כל אירוע רב משתתפים מצריך מערכת כריזה המאפשרת לתת הוראות לאנשים, אפילו אם לא מתרחש אירוע בטחוני. שליטה טובה על הקהל היא מה שמונע מהאירוע להפוך לסיכון בטחוני ובגלל זה מערכות כריזה הן כל כל חשובות.

הדבר הכי חשוב שצריך לבדוק לגבי מערכות כריזה הוא את החוקיות שלהן. אמנם אין חוק שאוסר אל התקנת מערכות כריזה ברכב, אך החוק אינו מתיר לכל אחד להשתמש בהן מחשש להתחזות לכוחות ביטחון וניצול לרעה של המערכת. אין המשמעות היא שרכבי ביטחון פרטיים אינם יכולים לעשות שימוש בסירנה, אך יש צורך בהצדקה מבצעית לצורך השימוש. בוודאי שלא משתמשים במערכת הכריזה על מנת לפנות לעצמכם דרך בכביש סתם ללא סיבה. במידה ואתם עוסקים בביטחון ומחזיקים רכבי ביטחון, מומלץ לתדרך היטב את העובדים לגבי הנסיבות וצורת השימוש במערכת הכריזה לרכב; מערכת אשר בדרך כלל גם מלווה באורות מהבהבים.

אם החלטתם להתקין מערכת כריזה לרכב חשוב לבחור במערכת כריזה המשולבת עם אזעקה. מערכות אלו מאפשרות לכם להפעיל צופר חזק או סירנה על מנת לקבל את תשומת הלב של הקהל או רכבים אחרים ועל מנת לסמן להם לפי הצורך; בדרך כלל ישנם 3 סוגים שונים של סירנה. במקביל המערכת מאפשרת לכם לדבר ולתת הוראות בקולכם.

מערכות הכריזה כוללות 3 חלקים – הרמקול, אשר בדרך כלל מותקן במקום מוסתר מתחת למכסה המנוע. המערכת עצמה המותקנת בתוך הרכב והשלט עם המיקרופון המאפשר לכם לשלוט במערכת בקלות, אפילו כאשר אתם בנסיעה.  שימו לב שמבחינה טכנית מערכת הכריזה ניזונה ממצבר הרכב; כפי שישנם רכבים עם מצברים של 12v או 24v כך גם צריך להתאים את מערכת הכריזה למצבר הרכב.

מערכות כריזה

במקרים מסוימים כוחות הביטחון נזקקים למערכת כריזה המאפשרת חיבור למערכת הרדיו (מערכת הקשר). כאשר ניתן לחבר את מערכת הכריזה לרדיו אתם יכולים להשמיע במערכת הכריזה הודעות המגיעות בקשר, כמו למשל הוראות מקצינים בכירים אשר אינן נמצאים בשטח. לא כל מערכות הכריזה תומכות בפונקציה זו; במידה ויש לכם צורך בפונקציה זו יש לוודא כי המערכת המותקנת מאפשרת זאת.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מרגישים שנפלתם קורבן לרשלנות רפואית? זה מה שעליכם לעשות
כל אחד יכול להיקלע למצב של רשלנות רפואית, זו יכולה להיות בדיקה פעוטה או בדיקה מורכבת יותר וכשזה מורכב...
קרא עוד »
מאי 21, 2022
תפקידו של נוטריון בתל אביב
עריכת דין הוא המקצוע הכי פופולרי בישראל. השואפים אליו יודעים שמדובר במקצוע מאד תובעני וקשה, לימוד של...
קרא עוד »
יונ 20, 2018
פרזול גלגלים – איפה עושים את זה ואיך לדעת שמדובר במקצוען?
לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים מדי שבוע בשבוע מול הריהוט הכבד שבביתם, כאשר הם מעוניינים לשטוף...
קרא עוד »
מאי 12, 2020