מהו התוכן של קורס עבודה בגובה

קורס עבודה בגובה

קורס עבודה בגובה
עבודות בגובה הינן עבודות המחייבות את העוסק בהן לעבור הכשרה מתאימה, או במילים אחרות – לעבור קורס עבודה בגובה. בקורס זה נלמדים שלל דברים, ביניהם כללי בטיחות בעבודה בגובה, כיצד יש לעבוד בגובה עם הכלים השונים (כמו למשל מלגזה, סל אדם וכדומה) וכיצד יש להתנהל במצבי סכנה. הרי לפניכם כל מה שיש לדעת על קורס עבודה בגובה.

מהם התחומים הנלמדים בקורס עבודה בגובה?

"עבודות בגובה" הינן תחום מורכב, המתחלק למספר של "תתי תחומים", ביניהם:

  • גגות
  • סלי הרמה
  • סולמות
  • פיגומים
  • במות הרמה

מטרת הקורס הינה להכשיר את העובדים לעבוד בכל אחד מהתחומים הללו, תוך התנסות מעשית בתחום. לרוב, עובד בגובה יעבור הדרכה לפי התחום הספציפי בו הוא עוסק (כך, למשל, אנשים העוסקים באיטום גגות, יעברו הכשרה בגובה בתחום הגגות).

מה עוד נלמד בקורס עבודה בגובה?

קורס עבודה בגובה לרוב יכלול חומר לימוד בסיסי, הנוגע למהי עבודה בגובה, מהות העבודה וכדומה. בנוסף, ילמדו העובדים את חוקי העבודה בגובה, אחריות אישית של העובד, אחריות המעסיק, שימוש נכון בציוד מגן, הבדלה בין ציוד תקין לציוד שאינו תקין ועוד. בסיום הקורס, יקבלו העובדים תעודת הסמכה, המוכיחה כי עברו את הקורס בהצלחה וכעת הם מוסמכים לעבוד בגובה. עם תחילת העבודה, על העובד לעבור כל שנתיים השתלמות – מעין קורס "רענון", הנערך במתכונת מצומצמת יותר מהקורס הראשוני.

כיצד מתנהל הקורס?

קורס עבודה בגובה לרוב נחלק ל-2 חלקים עיקריים: החלק העיוני והחלק המעשי. בחלק העיוני, כאמור, ילמדו העובדים את כללי העבודה בגובה, פעולות בטיחותיות להם הם נדרשים ועוד. כמו כן, ילמדו העובדים על הכלים באמצעותם הם יעבדו בגובה. החלק המעשי של הקורס הינו חלק המתקשר בעיקר לתפעול הציוד. בחלק זה, יוכלו התלמידים להתנסות בציוד לעבודה בגובה (תחילה על הקרקע או בגבהים נמוכים במיוחד), וזאת על מנת שיוכלו "לחוש" את הציוד ולהבין היטב כיצד הוא פועל.

מדוע יש לעבור קורס עבודה בגובה?

מעבר לעובדה כי מדובר בקורס חובה על פי חוק לכל העובד בגובה, קורס עבודה בגובה הינו גם קורס יעיל למדיי, שביכולתו להציל חיים. אדם העוסק בעבודות בגובה מבלי לקבל את ההכשרה המקיפה והמתאימה לכך שם עצמו במצב מסכן חיים. חשוב מאוד להבין כי נפילה, על אף שמדובר בסכנה ממשית למדיי, אינה הסכנה היחידה בעבודות בגובה. מסיבה זו, קיימת החובה לקבל את ההכשרה המתאימה להתנהלות נכונה בגובה.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מעצבת פנים לחנויות בגדים בתל אביב
אנשים רבים מספידים בטרם עת תעשיות שלמות עקב כניסתה של הטכנולוגיה לחיינו. כך ניתן לראות כי רבים הספידו...
קרא עוד »
יול 24, 2018
תרגום מעברית לסינית – מקרים בהם לא כדאי להתפשר על המחיר
כמה פעמים ראיתם בסרטים או בתוכניות טלוויזיה מצבים בהם אנשים תירגמו משפט או ביטוי בצורה לא נכונה...
קרא עוד »
דצמ 25, 2017
תובנות חיוניות להשלמת הכנת בשר
התכוננו לשפר את הכישורים הקולינריים שלכם עם העצות החיוניות הללו להכנת בשר כראוי. כאוטוריטה מובילה...
קרא עוד »
מרץ 13, 2024