שיווק ופרסום באינטרנט – המפתח להצלחת העסק שלך

שיווק ופרסום באינטרנט

ישנן מהפכות אשר מתרחשות בבת אחת ומשנות את כללי המשחק וישנן מהפכות שהרבה אחרי שהן מתרחשות, עדיין אנחנו יכולים לראות כיצד הן משפיעות ומשנות סדרי עולם. כך בדיוק אפשר לתאר את מהפכת האינטרנט בכל הקשור לשיווק ופרסום עסקים קטנים כגדולים.

לא זכורה מהפכה אשר שינתה את מצבם ושיפרה את רמת האפשרויות שעמדו בפני עסקים קטנים וגדולים כמו מהפכת האינטרנט של עשרים השנה האחרונות ובפרט בעשור האחרון. אפשר לומר בוודאות די גבוהה, שביום מן הימים כאשר ייבחן מה שינה יותר את עולם הפרסום והשיווק ושיפר את מצבם של העסקים, הרי שהאינטרנט יגבר על הטלוויזיה ואולי על אף על הרדיו.

בשביל להבין את עומק השינוי, נציג את כל האפשרויות שעומדות בפני עסק קטן היום בתחום של שיווק ופרסום. לשם כך נתחיל דווקא עם האפשרויות שעמדו בפניו בעבר, כך נוכל לראות עד כמה עמוק ומשמעותי השינוי. עוד על החשיבות של קידום אתר מקצועי לעסק שלך ניתן למצוא בכתבה הזו שפורסמה באתר הארץ.

אילו אפשרויות שיווקיות ופרסומיות עמדו בפני עסקים בעבר

אפשר לומר שבגדול עמדו בפני כל עסק בין 3 ל-4 אפשרויות פרסום עיקריות, פלטפורמות בהן הם יכלו לפרסם. מדובר על רדיו, טלוויזיה, עיתונות ופרסום ישיר (פליירים, שלטי חוצות ועוד). הבעיה היא שמחיר הפרסום בכל אחד מהפלטפורמות היה מאוד גבוה, כמעט ולא היה פרסום ממוקד (אלא אם כן היה מדובר בעיתונות או תחנות רדיו סקטוריאליות) והתחרות היתה גבוהה. במילים אחרות, לעסק קטן היו פחות אפשרויות להכניס מודעות פרסום לעומת עסקים גדולים שיש להם יותר כסף ויותר אפשרויות להכניס פרסום למקומות שונים.

שיווק ופרסום באינטרנט

מה האינטרנט עשה לשיווק ופרסום העסק שלך

רבות דובר כבר על העובדה שהאינטרנט פתח פלטפורמות פרסומיות שונות לעסקים ובפרט הוא עזר לעסקים קטנים שבעבר לא היו להם פלטפורמות כאלה. זה נכון לגבי אתרי אינטרנט שהם יכלו לפתוח, עמודים בפייסבוק ובאינסטגרם, מאמרי תוכן באתרים, ופרסום ממומן בגוגל.

נכון שמבחינה מעשית, הם עדיין נאלצו להתחרות בעסקים יותר גדולים מהם, אך עצם העובדה שיש פריסה יותר רחבה של אפשרויות פרסום ועצם העובדה שהם יכלו למקד את הפרסום על ביטויים שונים שיפנו רק אליהם (כולל ביטויים מקומיים), מעניק להם הרבה יותר חשיפה מאשר בעבר. מה שכן, זה דרש מהם לעבוד קשה יותר ולעבוד בשיטה הרבה יותר שיווקית.

אך המהפכה של האינטרנט לא נגמרת כאן בכל הקשור לשיווק ופרסום, היא הולכת למקומות רבים נוספים.

למשל אם בעבר היה את מה שאנחנו כינינו "מפה לאוזן" כלומר לקוחות שמגיעים בעקבות המלצות של חברים, הרי שכיום זה הרבה יותר מבוסס, כחלק מאקט שיווקי אנחנו יכולים להפנות לקוחות שלנו להמליץ עלינו ברשתות חברתיות ובאתרים ייעודים לכך. כל מי שטס הרבה לחו"ל יודע שחלק גדול מעולם התיירות באינטרנט עובד על המלצות גולשים, מדובר לא רק על המלצות של אנשים מאותה מדינה אלא מעבר לכך.

כאן אנחנו מגיעים לנקודה אחרת, אם בעבר עסק קטן היה צריך להסתפק בלקוחות בשכונה או בעיר, היום הוא יכול לפרוץ את הגבולות ולשווק את עצמו דרך אתרי מכירות גם בעולם. הוא יכול גם לפנות לקהל בינלאומי בשיטות רגילות של בניית אתר בינלאומי ועמוד בפייסבוק, וגם דרך אתרי מכירות שמציעים אכסניה לבעלי עסקים שונים. באמצעות פתרונות של סליקת אשראי לעסקים ניתן למכור מוצר או שירות לקהל בינלאומי גדול ולמעשה ללא הגבלה. ככל שנגדל סביר להניח שנצטרך תשתית חזקה יותר, למשל שרת וירטואלי שיוכל להתמודד עם כמות רבה של מבקרים באתר מדי יום.

שיווק ופרסום באינטרנט

דוגמא אחרונה שנציג להשפעה של מהפכה האינטרנט בכל הקשור לשיווק ופרסום הוא, היכולת להתאים מבצעים והנחות לקהל מסוים, באמצעות כלים שונים. כך למשל, הוא יכול להתאים הנחות ומבצעים דרך אתרי קופונים או באופן ישיר דרך עמוד הפייסבוק או האתר שלו. זה גם עוזר לו בחשיפה גדולה יותר לעסק וגם מביא לו קהלים מסוגים מגוונים על פי בחירה.

מאמר נוסף בנושא אינטרנט וטכנולוגיה שכדאי לכם לקרוא:
חתימה דיגיטלית – מה כדאי לדעת עליה

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שימושים נפוצים לחמאת שיאה אורגנית
חמאת שיאה אורגנית איננה מוצר שמיוצר ממקור מן החי (לא עשויה מחלב). זו חמאה המיוצרת מאגוזים מובחרים,...
קרא עוד »
נוב 27, 2021
מפיגים חששות: איך עושים טיפול שורש
בעבר, אחד הטיפולים אשר היו נחשבים כאובים ומפרכים היה טיפול שורש, כאשר מצב שמצריך טיפול כזה הסב למטופל...
קרא עוד »
יול 22, 2018
ייעוץ אסטרטגי לחברות- מתי מומלץ להיעזר בחברה מקצועית?
אין תשובה אחת לשאלה מתי זה הזמן הנכון לפנות לגורם חיצוני כדי להניע את העסק קדימה. ייעוץ אסטרטגי...
קרא עוד »
דצמ 15, 2021