האם כדאי לקחת הלוואה לפתיחת עסק

הלוואה לפתיחת עסק

עסקים רבים נפתחים ונסגרים בכל יום. על מנת שהעסק שלכם יישאר פתוח ומשגשג, חשוב לדעת כיצד מתנהלים נכון, בעיקר בפתיחת העסק שמהווה הבסיס לפעילות העסקית השוטפת. מלבד זאת, בעלי עסקים רבים מעדיפים להתחיל את העסק עם בסיס יציב, ולכן הם בוחרים בלקיחת הלוואה שנועדה לפתיחת עסק. אבל האם כל אחד יכול לעשות זאת? והאם כדאי לקחת הלוואה לפתיחת עסק ממש בתהליך הקמתו? התשובות בהמשך.

אז מדוע כדאי לקחת הלוואה לעסק?

אנשים רבים המקימים עסקים עושים זאת מ'אפס', ולכן הם זקוקים לבסיס טוב כדי שהעסק שלהם ישגשג ויעמוד בתזרימי המזומנים וההוצאות מבלי שיקרוס לתוכם. הלוואה בסכום בסיסי או גדול יותר, מסייעת לתהליכי פתיחת העסק, לרכישת סחורה, תשלומים לעובדים ועוד. הלוואה לעסקים לוקחים גם בעלי עסקים שעליהם להציל עסק קיים ולא רק בפתיחת העסק.
מהי הלוואה לעסקים?
הלוואה לעסקים מאפשרת לעסקים רבים לקום, תוך שהיא מספקת הון התחלתי ותזרים מזומנים הנכנס לעסק באופן שוטף ומסייע לקיומו. ההלוואה מהווה קרש קפיצה לעסקים ומסייעת להם להישאר עם הראש מעל המים ואפילו להרוויח.

למי מתאימה הלוואה מסוג זה?

ההון ההתחלתי מבטיח את התנהלות העסק באופן שוטף, הוא מסייע לרכישת מוצרים לעסק, לתשלומים שוטפים כמו תשלומי שכ"ד, אגרות, מיסים, ציוד ועוד, והוא חשוב במיוחד להקמת עסק. הלוואה לפתיחת עסק מתאימה לאנשים שפותחים עסק ללא גיוס של הון התחלתי בצורה עצמאית. בהעדר הון התחלתי, נהוג לקחת הלוואה לעסקים בהתאמה אישית שנעשית על ידי הבנק או באמצעות חברות העוסקות בשירותי אשראי ומימון בנקאי.

הלוואות לעסקים הנמצאים בתקופה קשה

עסקים רבים היום בעיקר בארץ, סובלים מתקופות קשות וזאת בעקבות טרור מקומי, עלויות מחיה יקרות, תחרות קשה בענף בו הם עוסקים ועוד. עסקים מסוג זה הינם עסקים בהם הושקעו כספים רבים, משאבים ואנרגיות – הן מצד בעל העסק והן מצד העובדים בעסק המפרנסים את משפחתם באמצעות עבודה במקום.
הלוואה לעסקים חדשים או לעסקים הנמצאים בתקופה קשה הינה מתבקשת. ולכן לאחר בירורים שונים מול גופים שונים היכולים לאפשר הלוואה, מגלים רבים מבעלי העסקים שהלוואה לעסקים מחברות העוסקות בתחום זה, יכולה להציל את העסק.

כיצד מקבלים הלוואה לעסקים?

אנשים רבים המחזיקים עסק או פותחים עסק חדש, אינם יודעים למי עליהם לפנות על מנת לקבל הלוואה. מלבד זאת, כיום כדי לקבל הלוואה לעסק מהבנק, יש להציג תכנית עסקית מפורטת, לפרט את הסיבות לבקשת ההלוואה ולעמוד בתנאים שונים ולעיתים בלתי אפשריים מול הבנק. לכן פעמים רבות, הברירה הטבעית הינה יצירת קשר עם חברות המתמחות במתן הלוואות מידיות לעסקים.

אבל מהי הלוואה מחברות אלו?

חברות המתמחות בהלוואות ומתן אשראי לעסקים הינן חברות המעסיקות בנקאים לשעבר, כלכלנים ואנשי פיננסים שבבעלותם ידע נרחב בכל הנוגע לגיוס הון והתאמת ההלוואה לצרכי העסק. החברות מסייעות גם בהענקת קרנות סיוע פרטיות או ממשלתיות שתפקידן לסייע לעסקים הזקוקים להון התחלתי או להלוואה שתציל את העסק מסגירה.

מלבד מתן ההלוואות, חברות מסוג זה עוסקות גם במתן ליווי ויעוץ לבעלי עסקים, והתאמת הלוואה בתנאים הטובים ביותר לעסק.
כיצד לוקחים הלוואה בצורה חכמה?
כיום לא מעטות החברות והבנקים שמציעים הלוואה לפתיחת עסק. עם זאת, חשוב לשים לב לכמה דגשים בלקיחת הלוואה:
• יש לבדוק את הריבית הנלקחת ממכם בעת ההלוואה.
• חשוב לבדוק לכמה זמן ניתן לפרוס אותה, ולהתאים את ההלוואה לתזרים המזומנים שלכם.
• חשוב לבדוק מה קורה במקרים ויש קשיים בהחזרת ההלוואה.
• כדאי לבדוק מהם תנאי ההלוואה ולבצע סקר בין חברות שונות ובנקים שונים על מנת למצוא את ההלוואה המוצעת בתנאים הטובים ביותר.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השכרת רכבים
חברת השכרת רכב טובה כמו רנטה השכרת רכב וליסינג צריכה להיות מסוגלת להציע מגוון רחב של מכוניות במחירים...
קרא עוד »
יונ 24, 2022
המרת קלטות אודיו ווידאו, לאן פונים?
האם יש לכם קלטות וידאו או אודיו אותן תרצו להמיר? אל מי פונים במקרים הללו? כיום ישנן חברות העוסקות...
קרא עוד »
יול 30, 2021
שיווק ופרסום באינטרנט – המפתח להצלחת העסק שלך
ישנן מהפכות אשר מתרחשות בבת אחת ומשנות את כללי המשחק וישנן מהפכות שהרבה אחרי שהן מתרחשות, עדיין אנחנו...
קרא עוד »
מאי 25, 2016