שיקום הפה בתותבות – כיצד מתחזקים ומשתמשים בשיניים תותבות

שיקום פה

אנשים רבים, בדרך כלל בתחילת הגיל השלישי ואף מוקדם יותר, מגלים כי הם זקוקים לשיקום הפה בשיניים תותבות. שיקום הפה בתותבות נעשה דרך כמה דרכים והוא בחירה שנעשית בדרך כלל שאין אופציה כלכלית למלא את השיניים החסרות בשתלים.
בשנים האחרונות שיניים תותבות הפכו לאלמנט מבוקש, וזאת כי הן מחליפות את השיניים הישנות ומקנות מראה טבעי ונקי, שמקנה אסתטיות רבה לחלל הפה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת יותר – כך ניתן ליהנות מתותבות מתקדמות ונוחות יותר.

מהן האופציות בכל הנוגע לשיניים תותבות?

כיום ישנן אופציות שמפשטות את השיקום הפה בתותבות ומאפשרות לשמור על מראה טבעי יותר של השיניים, וזאת באמצעות ביצוע של השתלת שיניים דרך השתלה של מספר מצומצם של שיניים עליהן יתחברו השיניים התותבות. פתרון זה מקנה שיניים תותבות חלקיות, ומכאן גם נוחות יותר לשימוש עם זמן הסתגלות קצר יותר.

ומה עושים שכל הפה זקוק לשיניים תותבות?

במקרים בהם הוחלט כי התותבות יחלשו על כל הפה, או שאין תקציב רב לשילוב בין שתלים לשיניים תותבות, נעשית התאמה של שיניים תותבות תוך תכנון קפדני של התותבות והתאמתן למבנה הפה, הלסת והחניכיים. תותבות נוחות ויציבות ייסעו לשמור על בריאות החניכיים.

כיצד מתרגלים לשיניים תותבות

לשיניים תותבות קיימת תקופת הרגלה בה ייתכנו מעט פצעים או שפשופים באזור, אך לאחר זמן קצר תוכלו להתרגל למצב החדש. אם אתם חשים שאינכם מתרגלים וישנם פצעים או חתכים עמוקים בפה – יש לגשת מיד לרופא השיניים וזאת לצורך התאמה מחדש של השיניים התותבות.
בנוסף, חשוב ללמוד כיצד ניתן לאכול בקלות עם התותבות ויש להתרגל לחתוך את האוכל בחתיכות קטנות יותר ולהימנע מאכילת מאכלים דביקים או קשים מידי.

תכנית טיפול לשיקום הפה

לפני שאתם מחליטים על שיניים תותבות, חשוב לבדוק את כל האופציות שלכם בנוגע לשיקום חלל הפה. התייעצו עם רופא מומחה בתותבות ובדקו האם תוכלו לשלב שתלים עם התותבות. אם מדובר רק בשתלים, בקשו ממנו שיתכנן עבורכם תכנית שיקום פרטנית, ויעילה שתתאים גם לתקציבכם.
אם בחרתם בתותבות, חשוב לשמור עליהם מפני שבירה בתוך כוס, לנקות אותן עם משחה ומברשת מיוחדת, להשרות אותן בחומר ניקוי לתותבות ולהגיע פעם בחצי שנה לבדיקה, ניקוי ושיפוץ אצל רופא השיניים.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור חברה לחותמות לעסקים
חותמות עסקיות ממלאות תפקיד חיוני בייעול המשימות האדמיניסטרטיביות ושמירה על מקצועיות בפעולות...
קרא עוד »
יונ 15, 2023
צ'יינג ירושלים ומציאת המקום האידאלי
כיום יש לא מעט מקומות בירושלים אשר יוכלו להציע לכם שירות צ׳יינג. בכל אופן, יהיה מומלץ לכל אחד מכם...
קרא עוד »
יול 05, 2017
ניסור בטון בירושלים
לא קל לחתוך לוח בטון בירושלים. בעיר פועלים פרויקטי בנייה רבים, מה שמקשה על העובדים לחתוך את הבטון....
קרא עוד »
דצמ 10, 2022