טיפים להתמקחות והוזלת מחירי השיפוצים

הוזלת מחירי השיפוצים

שיפוץ הבית הוא תהליך לא פשוט אשר גורם לחוסר נוחות הוצאה כספית לא קטנה. מכיוון שאנו בפתחה של עונת הקיץ, מגיעים גם השיפוצים השונים. אך בטרם נחליט על שיפוץ הבית חשוב לעשות סקר מחירים קצר בין כמה מומחים בתחום, וכמובן לבדוק איך אפשר להוזיל את העלויות השונות. במאמר זה נתמקד על טיפים להתמקחות והוזלת מחירי השיפוצים.

טיפים להוזלת מחירי השיפוצים:

בטרם תחליטו על שיפוץ לבית, חשוב שתשימו לב לנקודות החשובות הבאות. נקודות אלו יכולות לחסוך לכם כסף רב ולהוזיל לכם את מחיר השיפוץ. התמקחות על בחירת הקבלן היא לא סתם המצלמה אלא בגדר חובה, במיוחד שמדובר על שיפוץ יקר שעולה הרבה כסף. הדברים שאתם חייבים לתת להם תשומת לב בטרם החלטתם על שיפוץ ביתי הם:

קבלנות עצמית- פנייה עצמאית אל בעלי המקצוע מומלצת עד מאוד, מאחר שבפנייה זאת ניתן להוזיל את עלות השיפוץ עד 30% ממחירו.

רכישת חומרים עצמאית- רכישת חומרי השיפוץ באופן עצמאי יעזרו לכם להוזיל את עלות השיפוץ, וכך תוכלו לחסוך את תשלום העמלה עבור פעולת התיווך בניכם לבין בעל המקצוע. כמו כן, במידה ותרכשו את חומרי הגלם ישירות מהיבואן או ממפעל גדול במקום מחנות קמעונאית, תוכלו לצמצם את ההוצאות שלכם ב-5-10% על החומרים.

קבוצות רכישה- במידה ואתם עורכים שיפוץ יחד עם כלל הדיירים, תוכלו להתארגן ולפנות בתור קבוצה אל קבלן שיפוצים אשר יערוך את השיפוצים לכלל הדיירים, דבר זה יוזיל לכם את המחיר באחוזים רבים.

המלצות חבר או מכר- המלצות של חבר או משפחה על שיפוצניק שעבדו איתו, יכול בהחלט להועיל בבחירת איש המקצוע ולחסוך כסף רב על חאפר שיעלה לכם בהמשך כסף רב. חשוב לבחור איש שיפוצניק עם ותק וניסיון שמבין בשיפוצי בתים מאשר חאפר שיעשה לכם יותר נזק ותשלמו על זה ביוקר.

חומרים פחות איכותיים- שימוש בחומרי גלם פחות איכותיים, נוכל להוזיל את המחיר בין 10-15% המחיר המקורי שלהם, לעומת חומרי גלם איכותיים עם תו תקן ישראלי. אך יש מקרים שעדיף לא להשתמש בחומרים אלו במיוחד שמדובר על חומרי אינסטלציה וחשמל.

פרזול של יצרנים מהארץ- על מנת להוזיל את מחיר המטבח, חשוב למצוא  פרזול בשווקים ישראליים ולא בינלאומיים אשר מייקרים את המחיר. פרזול של משווקים ישראליים מוזילים את עלויות השיפוץ בהרבה.

רכישת ריהוט ממכס ישראל- תוכלו לרכוש ריהוט ביתי כגון: ספות, סטים של פינות אוכל, רהיטים מוחרמים בחצי מחיר מהמכס של ישראל, וכך תוכלו לחסוך עד 50% מעלות הריהוט ע"י רכישה מיצרניות ויבואנים בארץ.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אימון אישי למנהלים | ליווי מנהלים | מנטורינג | אימון עסקי
בואו ונחשוב לרגע? מדוע מסי, לברון ג'יימס וכוכבים נוספים מעולמות הספורט או מעולמות אחרים לא מפסיקים...
קרא עוד »
דצמ 04, 2020
סטודנט, סיימת את הפרויקט? אל תשכח לשלוח לבדיקת עבודה לפני הגשה
פרויקט עלול לגזול המון זמן מסדר יומו העמוס בלאו הכי של הסטודנט. אז עמלת והשקעת, טרחת ואגרת חומרים...
קרא עוד »
פבר 13, 2019
בנייה קלה – האפשרות שלכם לחסוך בהקמת הבית
רוצים שיהיה לכם בית משלכם וללא צורך לשלם סכומים עצומים של כסף? האפשרות הטובה ביותר שתהיה קיימת לכם...
קרא עוד »
ספט 14, 2021