איך בוחרים מומחה לרישום פטנטים?

מומחה לרישום פטנטים

יש לכם רעיון טכנולוגי חדש של איזה מוצר שפיתחתם, אך אילו תתחילו לייצר אותו בין לילה יקומו לו מתחרים בהנחה שהוא מוצלח ויחסלו כל סיכוי שלכם לתחרות הוגנת. יתכן שהשקעתם הון עצמי רב בפיתוח הרעיון ועכשיו אתם מצפים לקצור ממנו רווחים. אם ידעתם שבין לילה המתחרים יעשו קיצור דרך אז לא הייתם משקיעים בפיתוח המוצר. כלומר במקום להשקיע מיליונים בפיתוח הם פשוט יקנו את המוצר שלכם ויעתיקו אותו.  בדיוק מסיבה זו יש צורך ברישום פטנטים אשר יגן על הזכויות שלכם. אך רישום פטנטים הוא אינו הליך פשוט, יש לעשות אותו עם עורכי פטנטים. האמת שזהו תחום שהרבה פעמים נשאר בצל ורבים אינם מכירים אותו ואין להם מושג איך בוחרים עורך פטנטים? להלן כמה נקודות חשובות אשר יעזרו לכם לבחור מומחה לרישום פטנטים.

סקירת פטנטים – כמות הפטנטים הרשומה היא ענקית ואף אחד לא יכול לזכור בעל פה קיים ומה לא קיים. גם עורך הפטנטים המנוסה ביותר אינו יכול דעת, האם הפטנט שלכם הוא פטנט שכבר נרשם בעבר או לא. מסיבה זן, לפני שמתחילים בהליך רישום הפטנטים, יש צורך לבצע סקירת פטנטים על מנת לבדוק האם מדובר בפטנט חדש שניתן לרשום או שהוא נרשם בעבר על ידי מישהו אחר.

עבודה עם מדענים ומומחים – עורך פטנטים חייב לעבוד בשיתוף פעלה עם אנשי מקצוע שונים. כל פטנט הוא שונה ויכול לבוא מתחום טכנולוגי אחר. הבנה כללית אינה מספיקה, יש לרדת לעומקם של הדברים בשלב רישום הפטנט ועוד הרבה לפני בשלב סקירת הפטנטים. עורך הפטנטים חייב לעבוד בשיתוף פעולה עם צוות טכני הרלוונטי לכל פטנט.

הסכם סודיות – כאשר אתם עובדים עם עורך פטנטים אתם חושפים בפניו את פרטי הפרטים של ההמצאה שלכם. במקביל אתם נכנסים לתהליך מאוד ארוך של קבלת הפטנט ואתם חשופים כאן לסיכון. אינכם רוצים שבזמן הזה מישהו יעתיק את הרעיון ויגיש בקשה לרישום פטנט במקביל. לכן אין שום צל של ספק שעורך הפטנטים מחויב לסודיות מקצועית ברמה הגבוהה ביותר.

ניסיון בשוק הבינלאומי – בעולם הגלובאלי שבו אנו חיים מוצרים ושירותים מגיעים מכל מדינה ומוצאים בכל מדינה אחרת. לדוגמה מוצרים מיוצרים בסין ונמכרים בישראל, בשעה שמוצרים ישראלים נמכרים בגרמניה וכדומה. כלומר אנו חיים בשוק עולמי ענק וסביר להניח שנרצה רישום פטנט גם במדינות אחרות. לשם כל חשוב שנעבוד עם מומחים לרישום פטנטים אשר יש להם ניסיון מוכח ברישום פטנטים בינאלומיים pct ורישום פטנטים במדינות זרות.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הובלות ייחודיות לסטודנטים בירושלים
אין ספק כי ירושלים שינתה את אופייה בצורה ניכרת בעשרים השנים האחרונות וזאת עקב הגידול באוכלוסייה...
קרא עוד »
אוג 21, 2018
בעל עסק: כך תדע לאן תתרום את הכסף שלך
בעלי עסקים רבים מעוניינים להקדיש חלק נכבד מהרווחים שלהם לתרומות עבור אנשים הזקוקים לסיוע כלכלי. בין...
קרא עוד »
יול 27, 2018
למה צריך בודק שכר?
אם הורגלנו שאת רוב העבודה הקשורה בשכר העובדים עושים אנשי מקצוע כמו רואי חשבון או חשבי שכר, בשנים...
קרא עוד »
נוב 15, 2020