עורך דין מסחרי – מתי נזדקק לו?

עורך דין בתחום המסחרי

בכל הנוגע לעולם של עריכת הדין רוב הסיכויים הם כי אנשים מן השורה מכירים את תחום עריכת הדין מן ההיבט של הפליליים שתמיד מופיעים בחדשות עם עורכי דין מן התחום הפלילי שמסייעים להגן על אנשים אשר מואשמים בחשד לביצוע עבריה פלילית.

מן הצד השני ישנה סוללה שלמה של עורכי דין אשר מתפרנסים מטיפול בלקוחות אשר זקוקים לעורך דין מקצועי בטיפול בתהליך של הגירושין, אולם ישנו סוג שלישי שבו עוסקים לא מעט עורכי דין ואינו ברור לאנשים שטרם הכירו אותו והוא תחום הנושא המסחרי שבו עוסקים עורכי דין מסחריים.

עבור מה צריכים עורכי דין מסחריים?

עורכי דין שההתמחות שלהם היא בתחום המסחרי מתעסקים במגוון שלם של נושאים שנמצאים תחת עולם המסחר ובכללם דיני חוזים, הסכמי עבודה בין חברה לעובדיה, ייעוץ משפטי עבור חברות, הקמה ופירוק של חברות, דיני חברות ותאגידים, זכויות קניין ומכרזים. ועדיין היריעה רחבה מכל אלה ונמשכת לה לעוד ועוד נושאים שבהם עורכי דין מתחום זה יכולים לסייע לגופים מסחריים להשיג את מבוקשם לפי חוק.

משרד עורכי דין

מכאן זה נעשה די ברור כי עורך דין מסחרי אינו מייצג אדם פרטי אלא חברות, תאגידים ועמותות או לייצג אדם מטעם חברה בתור חלק בלתי נפרד מאותה ישות משפטית שעליה הוא מגן מפני תביעה בבית המשפט. הוא יכול לייצג את החברה גם בפני גופים אחרים כמו רשות המיסים, מנהל מקרקעין, רשם החברות ויתר רגולטורים בכל נושא ספציפי שנוגע להתנהלות החברה בשל ייפוי הכוח שניתן לזה על ידי החברה לטפל בכל הנושאים הללו עבור החברה.

מה ההבדל בין עורך דין מסחרי לאחרים?

בניגוד לעורכי דין מן התחום הפלילי או תחום דיני משפחה עורך דין העוסק בתחום המסחרי יעבוד לא ישירות מול החברה אלא בעבור החברה מול גופים אחרים כמו גוף עסקי מולו מבצעים מיזוג או מול רשויות מס ההכנסה. לכן ישנה חשיבות ממעלה ראשונה בבחירת עורך דין מסוג זה שיהיה אדם שיודע להוביל תהליכים מורכבים מסוגים אלה ולקדם את האג'נדה של החברה עבורה הוא עובד.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדפסות כרטיסים חכמים לעסקים
לא מעט עסקים עובדים עם כרטיסים שונים. בין אם מדובר בכרטיסי חבר עבור לקוחות אשר רוכשים באופן קבוע...
קרא עוד »
דצמ 13, 2017
בית דפוס לעסקים – למה אנחנו צריכים לעבוד עם מקום קבוע
כשאנחנו בוחנים סביבה עסקית, אזי שעלינו לחשוב על סביבה שיכולה לקדם ולעזור לנו מבחינות שונות, בהתאם...
קרא עוד »
דצמ 28, 2019
הלוואות לחברות – מה חשוב לדעת?
במידה ואתם מחפשים אחר הלוואות לחברות וזאת על מנת להזניק את העסק שלכם, דעו לכם כי תצטרכו לקחת לא מעט...
קרא עוד »
מרץ 19, 2018