עורך דין מסחרי – מתי נזדקק לו?

עורך דין בתחום המסחרי

בכל הנוגע לעולם של עריכת הדין רוב הסיכויים הם כי אנשים מן השורה מכירים את תחום עריכת הדין מן ההיבט של הפליליים שתמיד מופיעים בחדשות עם עורכי דין מן התחום הפלילי שמסייעים להגן על אנשים אשר מואשמים בחשד לביצוע עבריה פלילית.

מן הצד השני ישנה סוללה שלמה של עורכי דין אשר מתפרנסים מטיפול בלקוחות אשר זקוקים לעורך דין מקצועי בטיפול בתהליך של הגירושין, אולם ישנו סוג שלישי שבו עוסקים לא מעט עורכי דין ואינו ברור לאנשים שטרם הכירו אותו והוא תחום הנושא המסחרי שבו עוסקים עורכי דין מסחריים.

עבור מה צריכים עורכי דין מסחריים?

עורכי דין שההתמחות שלהם היא בתחום המסחרי מתעסקים במגוון שלם של נושאים שנמצאים תחת עולם המסחר ובכללם דיני חוזים, הסכמי עבודה בין חברה לעובדיה, ייעוץ משפטי עבור חברות, הקמה ופירוק של חברות, דיני חברות ותאגידים, זכויות קניין ומכרזים. ועדיין היריעה רחבה מכל אלה ונמשכת לה לעוד ועוד נושאים שבהם עורכי דין מתחום זה יכולים לסייע לגופים מסחריים להשיג את מבוקשם לפי חוק.

משרד עורכי דין

מכאן זה נעשה די ברור כי עורך דין מסחרי אינו מייצג אדם פרטי אלא חברות, תאגידים ועמותות או לייצג אדם מטעם חברה בתור חלק בלתי נפרד מאותה ישות משפטית שעליה הוא מגן מפני תביעה בבית המשפט. הוא יכול לייצג את החברה גם בפני גופים אחרים כמו רשות המיסים, מנהל מקרקעין, רשם החברות ויתר רגולטורים בכל נושא ספציפי שנוגע להתנהלות החברה בשל ייפוי הכוח שניתן לזה על ידי החברה לטפל בכל הנושאים הללו עבור החברה.

מה ההבדל בין עורך דין מסחרי לאחרים?

בניגוד לעורכי דין מן התחום הפלילי או תחום דיני משפחה עורך דין העוסק בתחום המסחרי יעבוד לא ישירות מול החברה אלא בעבור החברה מול גופים אחרים כמו גוף עסקי מולו מבצעים מיזוג או מול רשויות מס ההכנסה. לכן ישנה חשיבות ממעלה ראשונה בבחירת עורך דין מסוג זה שיהיה אדם שיודע להוביל תהליכים מורכבים מסוגים אלה ולקדם את האג'נדה של החברה עבורה הוא עובד.

בריאות ורפואה הסכמים השקעות חוזים ומשפטים טכנולוגיה ואינטרנט לימודים נדל"ן פיננסים צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חלוקת רכוש בגירושין – תקבלו את מה שמגיע לכם
הקשיים שיכולים להיות נלווים להליך גירושין לא קשורים רק בהיבט של השינוי הדרמטי שבני הזוג צריכים לעבור...
קרא עוד »
יונ 12, 2021
החשיבות של לוקרים בבתי עסק
היום ניתן למצוא יותר ויותר בתי עסק, אשר מוכנים להשקיע בתחום של לוקרים עבור העובדים. מדובר ללא ספק על...
קרא עוד »
דצמ 03, 2020
שירותי הדברה עם מדבירים מוסמכים – איך יודעים ?
כל אחד מכיר את התחושה הלא נעימה הזאת, כאשר יושבים בסלון ורואים טלוויזיה, ופתאום משום מקום תיקן ענק...
קרא עוד »
נוב 12, 2017