ביטוח חיים

1936275-min

ביטוח חיים הוא סוג של חוזה. הוא נערך מול חברת הביטוח – בתמורה לתשלום חודשי קבוע (פרמיה) מקבל המבוטח הבטחה להעברת סכום כסף לקרובי משפחתו במקרה של מוות חו"ח, או אליו – במקרה של אובדן כושר עבודה. אבל איך זה עובד בדיוק?

סוגים של ביטוח חיים

קיימים שני סוגים עיקריים של ביטוחי חיים:

  1. ביטוח חיים למקרה של מוות – נקרא גם ריסק. זהו סכום חד פעמי, המשולם למוטבים, במקרה של מוות המבוטח.
  2. ביטוח חיים למקרה של אובדן כושר עבודה – ניתן לקבל בצורת קצבה חודשית, או בצורת תשלום חד פעמי, במקרה של אובדן היכולת לעבוד ולהתפרנס חו"ח.

בתוך שני הסוגים העיקריים האלה, יש עוד סוגים של ביטוח חיים, כמו ביטוח חיים למשכנתא, ביטוח חיים למקרה של מוות בתאונה, ביטוח חיים פנסיוני ועוד – בהתאם למוצרים הביטוחיים שמציעה חברת ביטוח קיינס.

כמה מקובל לשלם על ביטוח חיים?

התשלום החודשי, שנקרא גם פרמיה, עבור ביטוח חיים, משתנה מאדם לאדם לפי מספר גורמים:

  • גיל
  • מצב רפואי
  • מגדר -נשים לעיתים משלמות פחות, כי סטטיסטית, הן חיות יותר שנים
  • עישון – מציב את המבוטח בסיכון ולכן מעלה את גובה הפרמייה
  • תעסוקה – מבוטחים במקצועות מסוכנים, ישלמו פרמיה גבוהה יותר
  • תקציב – חברות הביטוח מאפשרות לבחור מתוך טווח רחב של פרמיות לביטוחי חיים. ככל שהמבוטח יכול לממן פרמיה גדולה יותר, כך גם הכיסוי הביטוחי יהיה גדול יותר (מלבד מקרים של פרמיה גבוהה בגלל גיל או מצב בריאותי).

לסיכום, רכישת ביטוח חיים נחשבת לצעד חיוני, במיוחד עבור מבוטחים שאנשים אחרים תלויים בהם לפרנסה ולצרכים אחרים, אך גם לכל אדם שמבין, כי החיים מלאי סיכונים וכדאי להיערך אליהם באופן מיטבי, לכל מקרה שלא יהיה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד