החזרי מס הכנסה לשכירים

החזר מס

האם ידעתם? רוב השכירים בישראל זכאים להחזרי מס. ומדוע כך? הכסף מגיע להם על פי חוק. כאן נכתוב על החזרי מס הכנסה לשכירים.

מתי ניתן לקבל החזרי מס?

חשוב קודם כל לציין כי על מנת לקבל החזרי מס יש לפנות אל חברה העוסקת בתחום, בעלת וותק רב שנים וזאת מכיוון שהנושא הינו מורכב. 

החזרי מס לשכירים

והיה ועבדתם כשכירים ואתם חושבים שאתם זכאים להחזרי מס, תוכלו לקבל את הכסף ממס הכנסה, זאת בעבור 6 שנים מעת הבקשה, ותהיו זכאים לקבל את הכסף כאשר מוצמדת לו ריבית, השיעור שלה הוא כארבעה אחוזים, והכסף גם צמוד למדד. 

סיבות להחזרי מס

יש לא מעט סיבות בגינן זכאים לקבל החזר מס לשכירים. אולי לא תאמינו, אולם אותם החזרי מס מגיעים לשמונים אחוז מהשכירים.

בין אותן סיבות אפשר להזכיר אירועים במקום העבודה כמו הפסקת עבודה, בזמן שיוצאים לפנסיה. כמו כן ישנה התייחסות לאירועים רפואיים, כאן מדובר בהורים שילדיהם סובלים מלקויות למידה או שהם בעלי צרכים מיוחדים.

כמו כן העניין רלוונטי למי שהיה צריך לשלם עבור קרוב משפחה אשר נמצא בכל מוסד רפואי.

אירועים נוספים

מדובר גם באירועים בעלי אופי אישי כגון הפקדת כספים לקופות גמל או פוליסת ביטוח חיים, תשלומי מס שבח, תשלום דמי מזונות, כאשר המשפחה היא חד הורית וסיבות נוספות.

איך מקבלים את הטבות המס?

אמנם לא את כל הטבות המס תוכלו לקבל באמצעותו של המעביד, יהיה עליו למלא כרטיס עובד המכונה טופס 101, בזמן שממציאים אישורים מיוחדים הניתנים ע"י מס הכנסה ישירות למעביד.

אולם גם חשוב לדעת כי עוד חלק מהטבות המס ניתן לקבל רק בזמן שמגישים דו"ח למס הכנסה, הכוונה היא לדו"ח שנתי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד