מהם מבנים ניידים?

מבנים ניידים

כמעט בכל מקום שתסתכלו במדינת ישראל היום תוכלו למצוא מבנים ניידים. אלה נמצאים בשטחי בנייה ומשמשים את הקבלנים כמשרד בשטח, אחרים משמשים כמחסנים או כיחידות דיור בחצר, חלק משתמשים בהם כצימרים, חנות קטנה בשטח, תוספת קלה למבנה ועוד אינספור שימושים אחרים. המבנים הניידים בעלי יתרונות רבים ולכן הם פופולריים במיוחד. 

אילו יתרונות יש למבנים הניידים?

  • ניתן לנייד ולהעביר אותם ממקום למקום. לדוגמה אם קבלן בניין משתמש במבנה נייד כמשרד שטח שלו בפרויקט מסוים אז עם סיום הפרויקט הוא יכול לנייד את המשרד בקלות אל הפרויקט הבא שלו.
  • בשל הניידות של המבנה ניתן להתאים ולהשתמש בו גם לצרכים שונים לאורך הזמן.
  • ניתן לחבר אותו בקלות לתשתיות חשמל ומים כך שהוא יוכל לשמש גם למגורים, לכלול מטבחון קטן עם כיור, מקרר וכמובן חיבור לאינטרנט, חשמל לצרכים שונים ועוד.
  • הוא זול ביחס לבנייה רגילה.
  • ועוד…

שימוש במבנים ניידים למוסדות חינוך שונים:

מוסדות חינוך רבים משתמשים במבנים ניידים לצרכי לימודים, כיתות ומבני שטח שונים. כמו כן בתי ספר רבים משתמשים במבנים ניידים כמעבדות, כיתות זמניות ואפילו כמחסנים עבור צוות התחזוקה. ניתן גם לחבר כמה מבנים ניידים ולייצר מבנה גדול יותר.

אז מדוע כדאי להשתמש במבנה נייד?

ובכן בשל יתרונותיו הרבים והעובדה שהוא נייד הוא יכול לשמש אותנו למגוון רחב של שימושים. לרוב הוא יהיה זול יותר מבנייה רגילה וכאשר מדובר בבנייה רגילה היא בדרך כלל גם תהיה קבועה. אם נצטרך להרוס אותה כדי להסירה זה יעלה לנו אפילו יקר יותר. מבנה נייד ניתן לחבר לתשתיות השונות בקלות ובמהירות ולכן נוח מאוד לעשות בו שימוש, בעיקר לצרכים משרדיים אך גם כמחסן, מתחם לינה ועוד. יש אף שמשתמשים במבנים הניידים, משפצים, צובעים ומפארים אותם מעט והופכים אותם לצימרים בגינה שלהם או ליחידות דיור מכובדות עבור הילדים למשל. 

לסיכום; מבנים ניידים של בילדר תעשיות הם מבנים מבנייה קלה. הם עשויים לרוב מגבס או קלקר עטוף במתכת דקה עם בידוד תרמי מיוחד. יש גם מבנים עם בידוד מיוחד מפני שריפות וגם מבנים בגדלים שונים ועם הכנות שונות. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד