ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא

הבנקים מחייבים את כלל הלקוחות שלהם ברכישת ביטוח חיים למשכנתא כתנאי לקבלת ההלוואה. הביטוח נועד לכסות את הלוואת המשכנתא במקרה של פטירה פתאומית של בעל המשכנתא. כך למשל, במקרה בו זוג מקבל על עצמו הלוואת משכנתא ואחד מבני הזוג נפטר בפתאומיות בנסיבות מצערות, הביטוח מופעל והלוואת המשכנתא מוחזרת לבנק במלואה. ביטוח חיים למשכנתא משרת את טובת הבנק וטובת המבוטחים כאחד. נציין שיחד עם כיסוי ביטוח חיים כולל ביטוח המשכנתא גם כיסוי לביטוח המבנה. 

איפה רוכשים ביטוח חיים למשכנתא?

ברוב המקרים הבנק ימליץ לכם על הצעה של חברת ביטוח מסוימת. חשוב שתדעו שאתם לא חייבים לבחור בהצעה הזו ויש לכם זכות לרכוש את ביטוח המשכנתא שלכם בחברה אחרת. ההצעה שתקבלו דרך הבנק אינה בהכרח הטובה והזולה ביותר. נציין שאפשר להעביר את ביטוח המשכנתא מחברה לחברה בכל עת. כדאי לזכור שאתם עתידים לשלם את ביטוח המשכנתא לאורך כל הדרך כך שכדאי לבצע השוואת מחירים חכמה ולבחור בהתאם בהצעה המשתלמת ביותר. 

מה חשוב לדעת על ביטוח חיים למשכנתא?

על סכום הביטוח של המשכנתא להתאים לגובה של חוב המשכנתא. על פי החלטה שלכם ניתן יהיה להגדיל את הסכום ולקבוע מוטבים נוספים. המוטב הראשי בביטוח הוא הבנק כך שהמוטבים שאתם תקבעו יקבלו את חלקם רק לאחר שהחוב לבנק יכוסה במלואו. אין חובה לרכוש את ביטוח החיים למשכנתא ואת ביטוח המבנה באותה חברת ביטוח. יש לכם זכות מלאה לבצע סקר שוק באמצעות פורטל פיננסי מוביל ולבחור לבסוף בהצעה הטובה ביותר בעבורכם. שימו לב שהפרמיה בביטוח אינה אחידה. התשלום החודשי בעבור הביטוח צפוי לעלות בהתאם להתבגרות שלכם היות וגיל מבוגר מהווה גורם סיכון בעבור חברת הביטוח. את פוליסת הביטוח שבחרתם יהיה עליכם לאשר מול הבנק. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד