איך מתמודדים עם מכתב דחייה מחברת ביטוח?

1984471-min

כשאנחנו מגישים תביעה כנגד חברת ביטוח, עלינו לזכור שתמיד קיימת האופציה שהחברה תרצה לדחות את תביעתנו. למעשה, סביר להניח שבפעם הראשונה כשנעשה זאת, זו תהיה התגובה של החברה, מתוך מחשבה שהלקוח יוותר על המשך התהליך ואז החברה לא תצטרך לפצות אותו.

אך זה כמובן לא סוף הסיפור מבחינתנו. למעשה, מכתב הדחייה מאפשר לנו לחזור ולהתמודד עם הטענות של חברת הביטוח ולדרוש את מה שמגיע לנו, על פי מה שאנחנו מאמינים, לפי החוק. חשוב להבהיר כאן, שעלינו לקבל מכתב דחייה מנומק היטב בשביל לדעת בדיוק מדוע החברה דוחה את הטענות שלנו. מכתב זה יעזור לנו גם להגיב בהתאם אך גם ימנע מחברת הביטוח אפשרות לטעון טענות אחרות לדחייה, במידה והעניין יגיע לבית המשפט.

ברגע שאנחנו מקבלים את מכתב הדחייה עלינו לפעול בצורה מסוימת, על מנת לקבל את מה שמגיע לנו כחוק, על פי סעיפי הפוליסה כפי שאנחנו מבינים אותם.

מה עלינו לעשות במצב כזה?

בעיקרון, ברגע שאנחנו מקבלים מכתב דחייה, עלינו לדבר עם עורך דין ביטוח, על מנת שיגיש תביעה ויענה על מה שחברת הביטוח טוענת מנגד במכתב. הרעיון הוא גם לספק תשובות והסברים, טענות כנגד אותם דברים שציינת חברת הביטוח, אך גם להסביר מדוע מגיע לנו הכסף מחברת הביטוח.

יש להדגיש, מכתבי דחייה יכולים להינתן במצבים שונים, בדרך כלל הם מתייחסים למצבים של תביעות בגין נזיקין, אך גם מסיבות אחרות לפיהן אנחנו תובעים את מה שמגיע לנו על פי הפוליסה שרכשנו אצל חברת הביטוח, בין אם זו פוליסה של ביטוח חיים, בריאות או כל פוליסה אחרת. חשוב מאוד לענות לעניין ולהגיב בהתאם למצוין במכתב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד