בודק שכר מוסמך – איך נבחר אותו?

בודק שכר מוסמך

היום ישנם יותר ויותר מעסיקים, אשר מחפשים בנרות אחר בודק שכר מוסמך או משרד רואי חשבון בחיפה שנחשב מומלץ. מדובר ללא ספק על אחד המקצועות המבוקשים ביותר בשנים האחרונות, היות ורוב המעסיקים מבינים כבר את החשיבות של בודק שכר מקצועי ומנוסה. חשוב להבין כי מדובר על מקצוע חדש יחסית, אשר זוכה לפופולאריות גבוהה בקרב הארגונים, החברות ובתי העסק השונים. למעשה, תפקידו של בודק השכר הוא לוודא כי העובדים בחברה מקבלים את כל תנאי השכר והתנאים הסוציאליים המגיעים להם לפי חוק. יש להבין כי משרד העבודה הגביר לאחרונה את האכיפה על דיני עבודה, מתוך המטרה למנוע ניצול של העובדים. הדבר נוגע במיוחד לעובדים העוסקים בתחום הניקיון, השמירה וההסעדה. מדובר לרוב על עובדים שנאלצים לעבוד דרך חברות קבלן, אשר לא פעם מנצלות את התמימות שלהם וחוסר ההבנה של המערכת. 

כיצד כדאי לבחור בודק שכר מוסמך?

כאמור, תפקידו של בודק השכר הוא להגן על המעסיק, היות ובמקרה של ביקורת פתע של משרד העבודה, המעסיק עלול לחטוף קנסות כספיים משמעותיים, במידה וחלה הפרה של דיני העבודה. אך בודק שכר אמור לבצע בדיקות תקופתיות (כפי שמציע באסם מזאווי רואה חשבון בחיפה), במטרה לאתר מראש את כל ההפרות השונות ולתקן אותן בזמן. בצורה כזו, ניתן להימנע מאי נעימות ומהרס המוניטין של החברה. חשוב לדעת כי החוק מטיל את האחריות הפלילית והאזרחית הן על הקבלן והן על מזמין השירות, לכן כאשר מדובר על שומר למשל, אשר נחשב לעובד קבלן אך הוא עובד בחברה מסוימת, הן החברה והן הקבלן אחראים לספק לו את כל התנאים הדרושים לו לפי חוק. לכן חשוב להיעזר בבודק שכר בעל הסמכה מתאימה, אשר עובד בתחום מזה שנים ומכיר את כל הדקויות השונות שלו. כדאי להיעזר בהמלצות של לקוחות קודמים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד