מרכז שיקום אל מול טיפול בקשישים פרטי

טיפול בקשישים

מרכז שיקום, ברוב המקרים, שונה מטיפול אישי ופרטני בקשישים. נראה שבשתי המקומות ישנה מסירות רבה לחייו ולתפקודו של הקשיש, אך ישנו יתרון קטן כאשר הדבר מתבצע בטיפול פרטי. על כך ועוד, נכתוב במאמר זה.

מרכז שיקום אל מול טיפול בקשישים פרטי

לכל מקצוע, יש את היתרון והחיסרון שלו. בדרך כלל, כאשר מדברים על טיפול בקשישים, תמיד המחשבה הראשונה היא לקחת אותם למקום מוכר כמו בית חולים סיעודי או לבית אבות. חשוב להכיר גם את האפשרות השלישית: טיפול פרטי בקשישים.

בטיפול זה, המסירות והיחס, מטבע הדברים היא רבה יותר ואיכותית יותר, מה שמקנה לקשיש את הדברים החשובים לו, בעיקר כאשר מדובר ביחס עודף, כזה החשוב לכל אדם כדי להתקיים בכבוד.

מי צריך לראות רופא גריאטרי?

מבוגרים רבים הסובלים מבעיות בריאות שהולכות ומחמירות (ירידה תפקודית), יכולים ליהנות מהטיפול אצל רופא גריאטרי. מומחים מטפלים בכל מצב בריאותי בנפרד, אך רופא גריאטרי, מסייע במתן מענה לצרכי הבריאות הכלליים של המטופל, תוך התחשבות ביעדי המטופל והמשפחה.

למרות שרוב האנשים הזקוקים לטיפול גריאטרי נוטים להיות בני 75 ומעלה, המטופלים צריכים לראות רופא גריאטרי אם הם:

  • לא יכולים לבצע פעילויות רגילות בחיי היומיום כגון רחצה, הלבשה ואכילה
  • כאשר הם הופכים להיות שבריריים או שזיכרונם כבר אינו כשהיה בעבר
  • כאשר הם סובלים ממצב או מחלה מחמירים יותר, העשויים לדרוש שינוי במצב המחיה

בית חם לקשיש

כדי למצוא את המקום הטוב ביותר לקשיש, תמיד חשוב לחפש את בית החולים או המקום הסיעודי בעל ההמלצות הטובות הרבות ביותר. כך תהיו בטוחים שיקיריכם נמצא במקום טוב שרוצים רק בטובתו ומכבדים את גילו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד