איך מתכננים הכנסה פסיבית לזמן ארוך?

הכנסה פסיבית

בשביל רבים מאיתנו ההכנסה החודשית מעבודה כשכירים או עצמאיים פשוט לא מספיקה. יוקר המחייה בישראל הוא מהגבוהים במדינות המערביות בעולם ועל כן הדרישה להכנסה פסיבית קבועה ויציבה רק הולכת וגוברת עם הזמן. היום קיימות לא מעט אופציות כאלה, כאשר רבות מהן לא מוצלחות וחלקן אף יכולות להוביל להפסדים והסתבכויות מיותרות עם הזמן. על כן, כשבאים לבחור באפיק להכנסה פסיבית, יש לעשות את זה באופן שקול תוך שאנחנו לוקחים בחשבון את כל המשתנים החשובים הרלוונטיים לעניין. הנה כמה טיפים לתכנון נכון שאולי יעזרו.

מצב כלכלי

אם אין לכם גב כלכלי רחב כשאתם מגיעים לשלב ההשקעה, ההמלצה היא לבחור באפיק עם סיכון נמוך. קחו למשל את תחום הפאנלים הסולאריים למשל. WR Solar היא חברה שעוקת בתחום ודרכה ניתן להתקין פאנלים סולאריים על גג הבית והתחיל לייצר חשמל בעצמכם. כך ניתן דרך השקעה חד פעמית נמוכה יחסית שמכסה את עצמה מהר מאד, להתחיל ולחסוך אלפי שקלים בשנה ובנוסף גם למכור עודפי חשמל לחברת החשמל לייצר הכנסה פסיבית. זוהי דוגמה להשקעה עם רמת סיכון כמעט אפסית למעשה שכדאי ללכת עליה אם אין לכם גיבוי כלכלי גדול מדי.

 רמת סיכון

בגדול חשוב להבין כי ככל שהסיכון בהשקעה גבוה יותר, כך ההכנסה הפוטנציאלית עולה במידה משמעותית. כשאתם נמצאים לקראת השקעה כזאת עליכם להבין בדיוק כמה אתם יכולים לסכן. אם שמרתם כמה שקלים בצד ליום גשום ואתם מסוגלים לספוג הפסד כלשהו, אפשר לנסות ללכת על השקעות שיניבו תשואות גבוהות יותר. עם זאת, מומלץ שלא לעשות זאת אם אין לכם את הכסף הזה כרגע.

לא לשים את כל הביצים בסל אחד

 לבסוף, אנו מאמינים כי השקעה נבונה באפיקי הכנסה פסיבית היא כזו שלא מתמקד רק בכיוון אחד. כך, במקרה שאפיק אחד לא צולח, יש לכם עוד הרבה מקורות להסתמך עליהם.

כמו כן, אנו ממליצים בהחלט להיוועץ במומחים להשקעות ובייחוד במי שמבין במקורות הכנסה פסיבית כך שתהיו בטוחים שאתם עושים צעד נכון. בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד