ניהול חשבונות בעסק: דגשים להצלחה לעסקים קטנים

ניהול חשבונות בעסק

חלק ניכר בניהול העסק טמון בניהול החשבונות שלו, ולמרות שלעיתים מדובר במשימה מאתגרת, זו משימה שחייבת להתבצע באופן נכון ומושכל. מעקב אחר ההוצאות וההכנסות של העסק, וניהול חכם יאפשר לכם להוביל את העסק להצלחה. לכן, אספנו בעבורכם מספר דגשים חשובים לעסקים קטנים.

שירותי מיקור חוץ

כיום, לא חייבים להעסיק מנהלת משרד או מזכירה אין-האוס, משום שניתן להיעזר בשירותי מיקור חוץ, כמו השירות של אתר Misrad online, המספק לעסקים קטנים שירותי ניהול משרד מרחוק. השירות כולל בין היתר גם את ניהול החשבונות של העסק, שליחת קבלות ללקוחות וספקים, דרישות תשלום, הפקת תלושי שכר ועוד. זה יכול לסייע באופן ניכר, ולהוריד מכם לא מעט עבודה.

מערכת לניהול חשבונות באינטרנט

אופציה נוספת (ואף מעולה) היא האפשרות לנהל את החשבונות באופן דיגיטלי. זה הרבה יותר יעיל מאשר ניהול ידני, ונוסך על הכל זה חסכוני. באמצעות המערכת ניתן להנפיק חשבוניות וקבלות, לתעד את כל ההוצאות, ולנהל את כל החשבונות של העסק באופן מסודר. ברוב המקרים, המערכת מתממשקת עם מערכת CRM – מה שהופך אותה ליעילה אפילו יותר.

היעזרו בעמותות וארגונים שמסייעים לעסקים קטנים

אם אתם זקוקים לעזרה או לייעוץ, תוכלו לפנות לעמותות או ארגונים כמו פעמונים ומעו"ף, שמאפשרים להתייעץ עמם בכל הנוגע לפן הכלכלי של העסק. קחו בחשבון שיש ארגונים שמגבילים את הפגישות בזמן או בכמות, כשלעיתים תצטרכו לשלם עבור המפגשים סכום סמלי. כך או כך, זה משתלם ומאוד מועיל.

ניהול נכון וממוקד

על מנת שתוכלו לנהל את החשבונות שלכם באופן המיטבי, חשוב שתכירו את העסק על בוריו, ותוכלו לאמוד את ההוצאות העתידיות שלכם. קחו בחשבון גם בלאי של מכשירים (אם יש) ונסו למצוא דרכים יצירתיות להוזיל את העלויות בעסק. כדאי להנפיק דו"ח הוצאות והכנסות מידי חודש על מנת להיות עם אצבע על הדופק.

שנסכם? ובכן, ככל שתהיו יותר מאורגנים ומסודרים, כך תוכלו לנהל את הפן הפיננסי של העסק על הצד הטוב ביותר. נסו להיעזר בארגונים שמעניקים סיוע לעצמאיים ועסקים קטנים, ואל תוותרו על מערכת ממוחשבת לניהול חשבונות – זה יכול לחסוך לכם זמן וכסף.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד