איך מתחילים בהליך הגשת תביעה?

הגשת תביעה

המציאות מראה שלפעמים החיים מזמנים לנו התמודדויות לא כל כך נעימות. זה יכול חס וחלילה מצב של חולי, קשיים חברתיים, מצב כלכלי קשה וכן גם מצבים משפטיים סבוכים. במקרים כאלו ואחרים, נרצה למצות את הדין עם גופים או אנשים שונים ולהוציא את הצדק לאור ואת זה ניתן לעשות על ידי הגשת תביעה. אם אתם שוקלים אם לעשות צעד שכזה, הנה כמה דברים שחשוב לדעת לפני שתצאו לדרך. אם זה לא נוגע אליכם כרגע, עדיין מומלץ בהחלט לקרוא ולקבל את המידע שעשוי להיות חשוב מאד ביום מן הימים.

יצירת קשר עם משרד עורכי דין

קודם כל חשוב שתדאגו לעצמכם לייצוג משפטי ראוי ומקצועי. מומלץ לבחור בעורך דין מקצועי המתעסק אך ורק בתחום התביעות אותן אתם מתכננים להגיש ולא לבחור במי שלא מכיר את הנושא לעומק. זכרו כי העורך דין ילווה אתכם בכל צעד, החל מבניית התיק ועד לשלב של חתימה על טופס אישור מסירה שהוא קריטי כדי לאשר שהנתבע אכן קיבל את התביעה, וכמובן בשלבים המתקדמים יותר המשא ומתן להסדר טיעון או ייצוג של ממש בין כותלי בית המשפט. לכן, חשוב מאד לבחור באיש מקצועי יסודי ואמין.

איסוף ראיות ותיעוד משפטי

עורך הדין שתבחרו כמובן ינחה אתכם לעשות זאת, אבל אם טרם פניתם לאחד כזה כדאי שתתחילו בעצמכם. כל תביעה משפטית שהיא מצריכה הצגה של ראיות חותכות שיוכיחו שהצדק אכן בצד שלכם. אין לכם דרך בהתחלה לדעת מה רלוונטי ומה לא ולכן ההמלצה היא לשמור כל מסמך שאתם חושבים שעשוי להועיל ולעבות את כתב התביעה.

שיקולי עלות תועלת

זכרו כי תביעה משפטית היא הליך שיצריך מכם להוציא לא מעט כסף והוא ישתלם אך ורק בסופו של תהליך תזכו לפיצויים שיכסו אותו וכמובן ישאירו אתכם עם רווחים. גם כאן עורך הדין יעזור לכם להחליט אם מדובר בצעד כדאי כבר מפגישת הייעוץ הראשונה וכדאי להימנע מהגשת תביעה אם הוא ממליץ לכם אחרת ואם נראה כי אתם הולכים לצאת מופסדים בסופו של תהליך. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד