להנציח ולזכור: איך בוחרים מצבה עבור אדם אהוב שנפטר?

מצבות בנתניה

כשאדם אהוב נפטר, אחת ההחלטות הראשונות שצריך לקבל היא איזו מצבה יש להתקין על קברו, על מנת להנציח אותו בצורה יפה ומכובדת, באופן שיהיה תואם למה שאנחנו מרגישים כלפיו.

כיצד מצבה מנציחה אדם אהוב?

כאמור, הדרך הנפוצה ביותר להנציח אדם אהוב שנפטר לא מזמן, היא באמצעות מצבה יפה ומרשימה. אפשר למצוא חברות לבנייה והתקנה של מצבות בנתניה וכן במקומות אחרים בארץ. כל חברה מחזיקה ברשותה קטלוג של מצבות אשר נבדלות אחת מהשנייה, הן בסוג האבן, הגודל וכן הסגנון והעיצוב. יש לציין כי מצבה היא רק דרך אחת להנציח אדם אהוב. אפשר לעשות את זה גם באמצעות אמצעים נוספים כמו יצירת אומנות, מרוץ או צעדה, אירוע תרבותי, שלט, ומגוון רחב של דרכים אחרות. באופן טבעי, מצבה היא הדרך הנוחה והפופולארית ביותר על מנת להנציח את מותו של אדם אהוב, שכן בכל מקרה יש לבנות מצבה על קברו וזו דרך מאוד אישית ומכובדת להנציח אותו.  המצבה מאפשרת למשפחה ולחברים לחלוק כבוד לנפטר, להציג את שמו ומעט מידע עליו ובכך להנציח אותו במקום מנוחתו האחרון.

כיצד בוחרים מצבה?

בחירת המצבה תלויה במספר גורמים: הגורם הראשון הוא העלות הכלכלית. יש לבדוק כמה עולה מצבה ובהתאם לאפשרויות לבחור איזו מצבה לרכוש. צריך לקחת בחשבון  שייתכן מאוד שעם הזמן יהיה צורך לשקם את המצבה, ולכן מדובר בעלות חד פעמית לבנייה והתקנה, אך סביר שבהמשך יהיו עלויות נוספות.  הגורם השני, סוג ואיכות האבן. אפשר למצוא סוגים שונים של אבנים למצבות, שיש, גרניט, אבן ירושלמית, אבן קיסר, ועוד. לכל אבן יש מאפיינים משלה, לכל אבן יש תכונות ועיצובים שונים אשר יכולים להשפיע על המבנה שלה. לא חובה לבחור אבן יוקרתית, הבחירה היא בהתאם לרצונותיו של הנפטר או המשפחה. הגורם השלישי הוא עיצוב האבן. בסופו של דבר, מה שחשוב הוא מה כותבים על האבן, איך מנציחים את הנפטר במילים, ביטויים ובדרכים אחרות שמבטאות את מה שמרגישים כלפיו חבריו ומשפחתו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד