מה צריך לדעת על אבנים בכליות?

מה צריך לדעת על אבנים בכליות?

אבנים בכליות זו תופעה רפואית נפוצה מאוד. יש אנשים שפוגשים בה באופן חד פעמי, אחרים מתמודדים איתה לא פעם כתופעה חוזרת ונשנית. בכל מקרה יש מספר דברים חשובים שצריך לדעת כדי להתמודד טוב יותר עם התופעה. בואו וקראו על אבנים בכליות ועל ההתמודדות עם התופעה הזו, בנוסף מוזמנים לקרוא באתר של ד"ר ניר קליינמן.

מה שחשוב לדעת על אבנים בכליות

  • התופעה אמנם אינה מוגדרת כמחלה, אך כאשר היא מופיעה היא בהחלט פוגעת באיכות החיים של המטופל. על כך חשוב להגיש טיפול הולם במועד, ולא להתעלם או לדחות את העניין.
  • יש מגוון פתרונות להיווצרות אבנים בכליות. הללו נועדו לפנות את האבנים מהכליות בצרוה כזו או אחרת. הדרך הטובה ביותר תותאם ספציפית לפי מצב האבנים, סוגם וגודלם, קראו על סוגי אבנים בכליות.
  • חשוב לבחור גורם מטפל מקצועי ומנוסה בתחום המסוים הזה. וזאת כדי למצוא את המענה האורולוגי המתאים והיעיל ביותר. ככלות הכול ניתוח זו פעולה כירורגית לכל דבר, וגם אם הטיפול אינו כרוך בסיכונים, מומלץ לפעול בצורה הכי פחות פולשנית והכי בטוחה בהתאם למצב.
  • אנשים שיש להם נטייה לפתח אבנים בכליות באופן כרוני יופנו לטיפול מתאים אשר נועד למנוע היווצרות חוזרת ונשנית של אבנים בכליות. וזאת לאחר הוצאות האבנים שכבר קיימות. 
  • במידה ומדובר על אבנים בכליות שנוצרו כתוצאה ממחלה או מצב בריאותי אחר, יהיה צורך להתחשב בכל הנתונים הללו ולבדוק את מלוא הנתונים בצורה מלאה. כאשר המטרה הינה לזהות את הגורמים, את הנטייה, את סוג האבנים ואת הטיפול המומלץ שיוכל להביא את התוצאה הרצויה. כלומר, טיפול פולשני ברמה מינימלית אשר יביא את התוצאה הטובה ביותר.
  • הרגלי חיים נאותים עשויים להשפיע לטובה, ולמנוע היווצרות חוזרת של אבנים בכליות. חשוב לקבל הדרכה מלאה בעניין.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד