בצל מגפת הקורונה: טיפול סיעודי בקשישים

1678905-min

ידענו את זה מההתחלה. בית אבות במדינות השונות בעולם, היו מרכז ההתפרצות הראשונה הידועה בווירוס הקורונה בעולם. ידענו שמוסדות המטפלים בקשישים ובעלי מוגבלויות במגורים קרובים, יהיו פגיעים במיוחד במהלך המגיפה.

בצל מגפת הקורונה: טיפול סיעודי בקשישים

סיעוד לאנשים מבוגרים כולל קידום בריאות, מניעת מחלות, הקלה בסבל וטיפול בסוף החיים בבית, בבתי אבות או בבית חולים.

אנשים מבוגרים מוגדרים לרוב מגיל 65 ומעלה המשתמשים בהגדרה על ידי הסטטיסטיקה, אך משתמשים גם במגבלות גיל אחרות. חברי קבוצת הפרוייקט עורכים מחקר שמדגיש היבטים רבים של הזדקנות.

עיצובי המחקר הם מחקרי חתך רוחבי, אורכי, התערבות ויישום, תוך שימוש בשיטות מחקר איכותיות וכמותיות כאחד. כן יתחיל מחקר ופיתוח פדגוגי בתחום סיעוד.

מה צריך לדעת כדי לטפל בקשישים

טיפול בקשישים דורש מיומנויות ספציפיות של סיעוד, הקשורים להבנה של התיאוריות הביולוגיות, הפסיכולוגיות, החברתיות והתרבותיות החודרות בין הזדקנות. הקשישים אינם "זקנים" עם קשיים, אלא ישויות שעברו חוויות חברתיות חשובות, עם תרומות חיוניות להתפתחות החברה.

לפיכך, יש ליישם את גישת האחיות לטיפול בקשישים בכבוד, הערכתם של בני אדם אלה והבנה של תהליך חייהם, מעבר לטיפול פשוט במחלה או בגוף מבוגר זה.

סיעוד וטיפול

טיפול הוא תמצית הסיעוד, אולם הקשר החדש, המתגלה בשירותי הבריאות, שהוא הביקוש הגדול יותר של הקשישים לטיפול במגזר זה.

עם זאת, השאלה עולה: האם שירותי הבריאות מסוגלים לתת מענה הולם לצרכי הבריאות של הקשישים? כיצד אחיות מארגנת טיפול בשירותי בריאות, כולל השתתפות המשפחה ברשת זו?

הערכת מצבי הבריאות של קשישים היא משימה מורכבת ביותר, שכן מלבד ההיבטים של תהליך הוותק והשרירות, הסדר המשפחתי ורשת התמיכה בטיפול הם בעלי השפעה וחשובים מאוד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד