מהי מזוזה פסולה?

מזוזה פסולה

בכל בית או עסק יהודי, בין אם זה בדלת הכניסה ובין אם זה בדלתות פנים בכניסה לחללים שונים, אנחנו יכולים למצוא מזוזות אשר נועד לאפשר לנכנסים וליוצאים לברך את עצמם בעזרתן. אך כפי שאנחנו יודעים, לצד מזוזות רגילות, תקינות, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם מה שנקרא מזוזה פסולה

מהי מזוזה פסולה וכיצד אפשר לבדוק את התקינות של מזוזה?

אנחנו יכולים למצוא היום רבה מאוד מידע אודות מזוזות, בפרט באינטרנט, למשל אתר mezuza.co.il מציע מזוזות אונליין, ועל כן, גם מי שאיננו מתמחה בתחום ואיננו עוסק בו, יכול למצוא מידע שיוכל לעזור ולשרת אותו בדבר מה זו מזוזה תקינה ומה זו מזוזה פסולה.

כפי שאנחנו יכולים להניח, מזוזה חייבת להיות תקיה על מנת שתיחשב כשרה. למשל, היא צריכה להכיל בתוכה קלף, היא צריכה להיות ממוקמת במקום הנכון (משקוף ימיני באלכסון, בחלק העליון שלו), כמו כן, היא צריכה להיות מותקנת על ידי מי שמכיר את הברכה להתקנת מזוזה לבית או לעסק.

מזוזה פסולה היא מזוזה שלא ניתן להשתמש בה. בין אם זה אומר שהיא פתוחה, בין אם זה אומר שאין בתוכה קלף, או שהיא איננה מותקנת בצורה נכונה. במצבים כאלה, הרי שיש לתקן את הבעיה או להסיר את המזוזה ולהתקין במקומה מזוזה אחרת, על מנת שתהיה לנו מזוזה כשרה ותקינה, מזוזה שיהיה ניתן להשתמש בה.

מי יכול לבדוק עבורנו את המזוזה?

אף על פי שיש לא מעט מקורות מידע שיכולים לעזור לנו, הרי שאנחנו צריכים למצוא רב או אדם אחר שמתמחה בכך, אשר ידע לבדוק עבורנו את המזוזה ולוודא שאכן היא תקינה. צריך להדגיש, במקרים רבים, נהוג להזמין רב או גורם מוסמך אחר, אשר יבדוק עבורנו את כל המזוזות בבית, בצורה כזו נוכל לוודא שאין עוד מזוזות לא תקינות.

מן הסתם, כל מזוזה שאיננה תקינה יש להסיר ולהתקין במקומה מזוזה תקינה. כך הבית ייחשב כשר, כך יהודים מאמינים יוכלו לבוא בשעריו וכן, מי שמאמין בכך ירגיש שאכן הבית מבורך, בזכות המזוזה הכשרה והתקינה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד