היתרי בנייה, איך זה עובד?

1972864 (2)-min

מהרגע בו החלטתם לשפץ את הבית ועד לרגע בו השיפוץ נכנס לפועל צריכים לקרות כמה דברים. במידה ואתם לא מעוניינים להסתבך עם רשויות החוק בהקשר של בנייה לא חוקית, רצוי שתדעו לקראת מה אתם הולכים בטרם התחלתם לתכנן ולהתכונן.

אחד הדברים הראשונים שייתנו לכם את האפשרות לשפץ הוא היתר בנייה. הנה מה שאתם צריכים לדעת עליו

על אחריותכם

לתכנן מתחילתו ועד סופו את הפרויקט אותו אתם מתכננים. אמנם הזכרנו בתחילת המאמר שיפוץ דירה אך היתר בנייה תקף על כל נכס אותו מתכוונים להקים החל מבניין מגורים ועד לקניונים, בתי חולים ועוד. לא משנה מה אתם מתכננים, התכנון צריך לעבור תחת ידו של אדריכל מוסמך שיתכנן לפי התקנות האמורות בחוק. חתימתו היא חיונית עבור הגשת הבקשה להיתר בנייה.

מרגע ההגשה

מהרגע בו הגשתם את כל המסמכים הדרושים לפתיחת בקשה להיתר בנייה, כל שנותר לכם לעשות זה לחכות לתשובת הוועדה. הוועדה שבוחנת את הבקשה שלכם מכילה בתוכה מהנדס שבודק שתוכנית המבנה שהגשתם אכן עומדת בתקנים ובדרישות. במידה ועמדתם בכל ולחיוב, תועברו הלאה אל הרשות המקומית בה אתם מבקשים לשפץ או להקים את הנכס.

במה זה תלוי

היתר בנייה תלוי בהיקף הבנייה כולה. בין אם מדובר בתשתיות, בחומרים, בפועלים וכן הלאה. כך, אם אתם רק מבקשים לסגור את המרפסת שלכם, העבודה לא תהיה רבה, ההוכחות על הנייר יהיו מעטות וכמעט ללא זמן המתנה כלל תוכלו לעשות זאת. מצד שני, אם אתם מבקשים לבנות בניין בלב העיר, ייתכן ותצטרכו לקחת עליכם כמה שנים של המתנה לאישורים השונים.

לסיכום,

אם אתם מעוניינים לשפץ, להרחיב, לסגור, להקים או לייסד מבנה, דעו כי לא תהיה לכם האפשרות לעשות זאת ללא היתר בנייה.

לפרטים נוספים וייעוץ פנו עוד היום – https://gilklinger.net/.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד