איך לחזור לכושר אחרי לידה?

כושר אחרי לידה

אחד המאורעות הייחודים והמרגשים ביותר בחיי האישה הוא רגע הלידה, רגע שמשנה את החיים לתמיד, ולו כי מצטרף למשפחה תינוק חדש. לא מעט נשים חוות קשיים לאחר הלידה, קשיים שמתבטאים בעלייה במשקל ובקושי לשוב לכושר. איך ניתן לחזור לכושר לאחר הלידה? הנה כמה טיפים.

עשי זאת באופן מושכל

ראשית נציין שיש להמתין מעט לפני שתתחילי בתהליך, כשחשוב להישמע להוראות הרופאים. הגוף עובר תהליך לא פשוט, ולוקח לו זמן להחלים – קחי זאת בחשבון. למעשה, רק לאחר כמה חודשים ניתן לשוב ולהתאמן, וגם אז, יש לעשות זאת בהדרגה.

אם את חובבת אימוני ספינינג, את יכולה להשתמש באופני כושר, כל עוד הרופא מאשר לך לעשות זאת. עם זאת, מומלץ להתחיל באימונים קלים, כמו הליכות, שיעורי עיצוב ואימונים לצד מאמן מקצועי בעל ניסיון באימוני נשים לאחר לידה.

מהן הדרכים האידיאליות לחזור לכושר?

יש לא מעט דרכים שיאפשרו לך לחזור לכושר, כשכמובן מוטב לבחור את סוג האימון המתאים לך ביותר, וזה שתוכלי להפיק ממנו את המיטב. אם נהגת להתאמן לפני הלידה, הרי שהחזרה לשגרה תהא קלה יותר בעבורך, אך אם את מתחילה להתאמן לראשונה – חשוב להתייעץ לפני כן עם רופא הנשים וכמובן לעשות זאת בליווי מאמן מקצועי.

כבר בחודשים לאחר הלידה, ברגע שאת מרגישה שמצבך משתפר והגוף מתחיל להחלים, תוכלי לצאת להליכות מהירות, ובכך לבצע פעילות אירובית מתונה. כמו כן, ישנם שיעורים ייעודיים לנשים לאחר לידה, כך שתוכלי להשתתף בשיעורים הללו לצד נשים נוספות, כשכולכן אותה המטרה. מלבד זאת, זה יכול להיות נחמד ואף מעורר מוטיבציה להתאמן לצד אימהות נוספות.

פה נעצור לציין שישנם אימונים לאימהות טריות הכוללים גם את התינוק, כלומר, אימונים שמבוצעים כשהתינוק נמצא במנשא, או לחלופין על הידיים – זה עשוי להיות נהדר, ולו כי אין צורך לדאוג לבייביסיטר או לשריין מטפלת לטובת האימונים.

שנסכם?

זה בהחלט לא קל לחזור לכושר לאחר הלידה, אבל זה אפשרי. כמו כן, חשוב לעשות זאת באופן הדרגתי, ואף מומלץ להיוועץ ברופא בטרם התהליך. בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד