בדיקת דירה לפני רכישה – למה זה משתלם?

1877722-min

ישנם לא מעט אנשים שלא טורחים לבדוק לעומק בסיוע אנשי מקצוע את הדירה אותה הם מעוניינים לרכוש ולבסוף מגלים ששילמו עבורה הרבה יותר ממה שהיו משלמים אילו היו בודקים. חשוב להבין, שמאי דירות מקצועיים יודעים להעריך שווי נכס על סמך פרמטרים שאנשים ללא התמקצעות בתחום כלל לא מכירים. ישנן דירות רבות שערכן נמוך משמעותית ממה שנראה בעין בלתי מקצועית בגלל פרמטרים מסויימים שאנשים כלל לא מכירים.

כך תוכלו להיות בטוחים שלא תשלמו מחיר גבוה משמעותית מהשווי האמיתי של הנכס

לכן, על מנת להבטיח רכישה משתלמת, קיימת חשיבות רבה לבדוק היטב בסיוע גורם מקצועי. שמאי דירות יודע להעריך באופן מדוייק את שווי הדירה תוך התייחסות לשווי הנכסים הסמוכים לה, להיתירי בניה או חריגות בניה על פי תכנוני הועדה המקומית וכן פגיעות שונות העלולות להוריד את שווי הנכס. שמאי מקצועי עובר הכשרה מקיפה המאפשרת לו להכיר את כלל המאפיינים המשפיעים על שווי הנכס ולכן, סיועו יבטיח לכם דיוק מרבי.

בדיקת הדירה יכולה לחסוך לכם מאות אלפי שקלים

רכישת דירה ללא סיוע של איש מקצוע שיעריך את השווי שלה יכולה, עלולה להיגמר בהפסדים כלכליים אדירים שלא באו בחשבון בשל חוסר ידיעה. אנשי מקצוע יודעים לבדוק היטב את כל הפרמטרים החשובים ביותר כך שלא יתכן מצב בו אתם רוכשים דירה במחיר גבוהה משמעותית מהשווי האמיתי שלה. עסקאות נדל"ן חייבות להיות מעוגנות בחוק על ידי עורך דין ושמאי שידעו למנוע מכם לרכוש דירה במחיר גבוה מערכה האמיתי. זכרו, ישנם פרטים שאתם כלל לא מכירים אשר יכולים להשפיע באופן ישיר על שווי הנכס. לכן גם אם נראה לכם שהכל תקין והמחיר המוצע שווה לערך הדירה, קיים סיכוי שלא כך הדבר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד