מה חשוב לדעת בעת עסקאות מקרקעין?

1905174-min

השוק הבוער והרווחי ביותר בישראל של השונים האחרונות, הוא גם השוק המורכב ביותר מבחינה משפטית. עולם הנדל"ן חווה עלייה כמעט קבועה במחירים ויוצר סביבו אינספור מקרים פרטניים שדורשים התייחסות משפטים עמוקה יותר. ולכן, ככל ואתם רוצים לבצע עסקת רכישה בעולם הנדל"ן רצוי מאוד לפנות לעזרתו של איש מקצוע מיומן ומנוסה, שילווה אתכם בתהליך. זו היא הערובה שלכם לתשלום הוגן של מיסוי ולחתימה על חוזה שאתם יכולים לעמוד בתנאיו.

שלושה טיפים לעסקת מקרקעין מוצלחת

בבואכם לחתום על חוזה רכישה של נכס חדש, אתם רוצים להבטיח שאתם לא משלמים למדינה מיסוי שלא נכלל בדרישות החוק. ולכן, חשוב להבין את העקרונות העומדים בבסיס המיסוי על עולם הנדל"ן:

  • מיסוי מקרקעין נחשב בארץ למקרה פרטי של מס רווחי הון. הבחינה בתחום היא פרטנית ולכן, לכל אדם יכולות להיות עלויות שונות בעת רכישת נכס זהה.
  • החוק מסדיר במקרים מסוימים, כדוגמת מתנות משפחתיות או ירושות, פטור למקבלי הנכסים על מיסוי. אך הפטור מחייב בדיקה מעמיקה של כלל נכסיו של מקבל הנכס.
  • לעולם מיסוי המקרקעין יש סייגים בכל הנוגע לתחום ההתחדשות העירונית. אם אתם רוצים לרכוש נכס בפרויקט פינוי בינוי או תמ"א 38, במרבית המקרים תוכלו לקבל הקלות משמעותיות לרכישת הנכס שלכם.

טיפול פרטני לרכישת הנכס שלכם

ואולם, כפי שהצלחתם להבין, מיסוי מקרקעין הוא תחום עיסוק שמחייב דיון עומק פרטני במצבו של כל רוכש. שכן, ישנן חריגות רבות והתייחסות למצבו הכלכלי הנרחב של רוכש הנכס. כך שהאינטרס של כל רוכש נכס הוא לפנות לעזרת מייצג מומחה, שיכול לסייע לו למצות את כל הזכויות, ולעמוד על תשלום המיסים שהולם את אורח חייו ויכולותיו הכלכליות.

לייעוץ מקצועי, מוזמנים לפנות לעורך דין איתן אסנפי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד