רוצים להוציא ספר – הדברים שאתם צריכים לדעת

books-filed-neatly-on-shelves-1907785

הוצאת ספר זה לא עניין פשוט כל כך. הוא דורש הרבה משאבים ואנרגיות בלתי מבוטלות. אך הכנה יסודית מראש והבנת התהליך תוכל להועיל במידה רבה ולסייע לנו להגיע לנקודת הגמר בדרך הקצרה והטובה ביותר. הבה ונקרא להלן אילו דברים עלינו לדעת לקראת הוצאה לאור של ספר.

מה שחשוב לדעת על הוצאה לאור

  • שוק הספרים כיום נחשב לרווי. קשה להפתיע את הציבור עם ספר שיהיה מבוקש ופופולארי מאוד. ואכן, רק ספרים שיש בהם מן החידוש או שיש להם ערך של ממש יוכלו להצדיק את עצמם ואת ההוצאה הכרוכה בהוצאה לאור שלהם. אמנם לא תמיד הדפסת הספר נועדה להניב הכנסה כספית, אבל תמיד עלינו לבחון את ההוצאה הכספית מול התועלת שיניב לנו הספר.
  • הוצאת ספר לאור חייבת להיעשות בצורה מקצועית מאוד. כי עד שלא מגיעים לתהליך הזה אי אפשר לשער במה הוא כרוך. כמה וכמה אנשי מקצוע מעורבים בתהליך, וכל אחד מהם ממלא את תפקידו ברמת מקצועיות בהתאם לנדרש. מלבד זאת חשוב שיהיה סנכרון בין כל הבוחשים בקדירה, כדי שהתוצאה תהיה הולמת וטובה. לכן יש לבחור הוצאה לאור מקצועית ומומלצת שמכירה היטב את התהליך, מעסיקה צוות קבוע ומיומן, ומוכיחה את עצמה עם ספריה עשירה ומכובדת.
  • הוצאת הספרים בה אנחנו בוחרים מציעה במקרים רבים גם שירותי הפצה. כמובן שהדבר כרוך בתשלום נוסף. בכל מקרה לגופו יש לעיין בפרטי החוזה ולהחליט מה נכון לכם לעשות. האם זכויות היוצרים של הספר וזכויות ההפצה נשארות שלכם, או שמא הם הופכות להיות קניין רוחני של ההוצאה לאור? נקודות אלו הינן בעלות חשיבות רבה ואי אפשר שלא להתייחס אליהן בכל תשומת הלב.
    בלינק זה תוכלו לקרוא על תהליך הוצאה לאור.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד