חקירות כלכליות

חקירות כלכליות

כאשר מדברים על חקירות כלכליות, מדברים למעשה על הצורך לאתר נכסים שונים, רכוש מסוים או אנשים שנמצאים בחובות. בדרך כלל, נהוג לחשוב כי מי שיפנה לחוקר פרטי לצורך עריכה של חקירה כלכלית, יהיה בעל עסק או בעל חברה, שזקוק למידע לגבי אנשים שחייבים לו כסף, ספק שלא סיפק את הסחורה ונעלם מהשטח או מידע חיוני לגבי נכסים שונים שיכולים לעניין אותו. הנושא הפיננסי היה מאז ומעולם נושא חשוב וחיוני, העומד במרכזם של לא מעט קונפליקטים שונים. כדאי לזכור כי לא רק בעלי עסקים בוחרים לערוך חקירה כלכלית, אלא גם אנשים פרטיים. למשל, במידה ומעוניינים לגלות מידע פיננסי על אדם מסוים, להבין ממה הוא מתפרנס, אילו נכסים הוא מסתיר מהי תמונת המצב הפיננסית שלו וכדומה. חוקר פרטי מיומן ומנוסה, יוכל לגלות את המידע הדרוש תוך זמן קצר ובצורה היעילה והמקצועית ביותר.

חקירות כלכליות – למי זה מתאים?

כאמור, ישנם מקרים רבים ושונים בהם יש צורך בעריכת לקירה כלכלית. הדבר נכון לגבי בעלי עסקים שמעוניינים לגלות פרטים לגבי שותף פוטנציאלי או  משקיע שמעוניין לגלות פרטים נוספים לגבי יזם מסוים. כמו כן, הדבר נכון גם עבור אנשים שנמצאים בתהליכי הוצאה לפועל כנגד אדם מסוים, ולכן הם צריכים לגלות מהם הנכסים והרכוש שלהם, על מנת לדעת על מה להטיל עיקול. למעשה, חקירות מסוג זה הרבה יותר שכיחות ממה שנהוג לחשוב, היות וקונפליקטים כלכליים עלולים להיווצר בכל מערכת יחסים, מכל סוג שהוא. בחלק מהמקרים למשל, מדובר על מוסדות כמו עיריות, משרדי ממשלה או קיבוצים, אשר זקוקים למידע על גורם פרטי אשר חשוד באי דיווח למס הכנסה או לחילופין, מבקש הטבות שונות עקב מצב כלכלי בעייתי. בחלק אחר מהמקרים, מדובר על גורם פרטי שמעוניין בחקירה על מנת להבין את הסיכון בעסקה מסוימת או לחילופין, לצורך הערכת מצב פיננסי מדויק כמו למשל במקרי גירושין בהם אחד הצדדים מנסה להסתיר את רכושו.

לסיכום, לקירות כלכליות יכולות להתבצע ממספר סיבות שונות ועל ידי גורמים רבים, אך בכל מקרה, חשוב לבחור למשימה משרד חקירות מקצועי ואמין.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד