מהם סוגי ההלוואות שעסקים יכולים לקבל?

הלוואה לעסק

עסקים רבים נדרשים לקחת הלוואות במהלך השנים לצרכים שונים, במאמר זה אנחנו נלמד אילו הלוואות קיימות וכיצד הן יכולות לעזור להם.

אילו הלוואות קיימות בפועל?

ברמת העיקרון אפשר לחלק את עולם ההלוואות לשתי קבוצות עיקריות ומתוכן אנחנו יכולים להוציא סוגים שונים של הלוואות. קבוצה אחת היא של הלוואות בנקאיות, כלומר הלוואות שהבנק מציע, קבוצה שנייה נוגעת בהלוואות חוץ בנקאיות, כלומר הלוואות שעסקים יכולים לקבל מגופי מימון שונים, לא בנקים, שמציעים הלוואות בתנאים שונים.

בתוך שתי הקבוצות האלה, אנחנו נמצא, כאמור, דוגמאות שונות של הלוואות אשר יכולות לעזור לעסקים בצורות שונות. מן הסתם, כל עסק צריך להחליט איזו הלוואה יכולה להתאים לו והאם התנאים לכך רלוונטיים עבורו.

לפני שנציג ונסביר על הלוואות מסוגים שונים, חשוב להדגיש, עסקים בוודאי בתחילת דרכם אך גם לאחר מכן, לא יכולים להתנהל ולהתפתח בלי הלוואות. הם זקוקים להן בשביל לרכוש או לשכור מבנה, לגייס עובדים, לקנות ציוד, מכשירים ובשביל שורה של דברים אחרים, חשובים לא פחות.

אילו סוגי הלוואות יכולים להתאים לעסקים?

הלוואות קטנות

מדובר בהלוואות של עשרות אלפי שקלים, הלוואות בסכומים נמוכים, לרוב הן גם מיועדות לעסקים קטנים שאין להם תזרים מזומנים משמעותי.

הלוואות אקספרס

הכוונה להלוואות שאפשר לקבל מהיום להיום, באופן מיידי. אלו הלוואות שמיועדות לעסקים שחייבים לסגור חוב באופן מיידי או חייבים להעביר תשלום מסיבה כזו או אחרת, וזקוקים להלוואה לשם כך.

הלוואה לכל מטרה

הלוואה כללית, לא מיועדת למטרה מסוימת, העסק יחליט מה ואיך להתנהל עם הכסף שהוא יקבל מההלוואה.

הלוואה למטרה ספציפית

להבדיל, יש גם הלוואות למטרות מסוימות, במקרה זה ייתכן והגוף המלווה יבקש לבדוק את כדאיות השימוש בכסף, בשביל להחליט האם משתלם לו להלוות את הכסף.

הלוואה לשיפוץ

הלוואה שמיועדת לשיפוץ העסק או שיפוץ נכס חדש שעומד לרשות העסק. כאן ייתכן שהגוף המלווה יבקש לדעת מה תוכנית השיפוץ ומה העלות שלה.

הלוואות בריביות שונות

כל הלוואה יש ריבית אחרת, החל מריבית קבועה, משתנה, צמודה או לא צמודה למדד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד