10 דברים שלא ידעתם על מס שבח מקרקעין

10 דברים שלא ידעתם על מס שבח מקרקעין

מס שבח מקרקעין הוא אחד המסים שאנשים מתמודדים מולו, וצריכים לשלם סכום משמעותי מאוד, בהתאם לנכס ולהשבחה שהם ביצעו. אבל תמיד ידע נותן הרבה מאוד כוח, והוא מאפשר גם לחסוך במקרים רבים כסף. בואו וקבלו מידע חשוב על מס שבח מקרקעין. אולי הדברים יועילו לכם ויעזרו לכם לחסוך?

  1. מס שבח הוא מס שמוטל על בעל נכס שביצע פעולות השבחה של נכס מסוים. במרבית המקרים המס יוטל עליו בבואו לממש את הרווחים שלו. כלומר, בעת מכירת הנכס.
  2. בעת הערכת שווי נכסים וחישוב סכום המס, ייקחו בחשבון גם את ההוצאות של בעל הנכס עבור ההשבחה. לכן על כל בעל נכס לדעת כי כאשר הוא משקיע בנכס עליו לשמור על קבלות וחשבוניות שיוכיחו בבוא העת על ההוצאות שלו בהשבחת הנכס.
  3. כדי לקבוע את שווי הנכס לאחר ההשבחה יהיה צורך לפנות אל שמאי מקרקעין מומחה. המטרה היא לבחון את המבנה במצב הנוכחי שלו, ולקבוע את ערכו. וזאת כדי להשוות את הערך לאחר ההשבחה לערך שהיה בעת קניית הנכס.
  4. אשר מוטל על אדם תשלום מס שבח עליו לבדוק היטב מה הוא יוכל לעשות כדי להפחית את הסכום. אמנם מס שבח הוא מס שחייבים לשלם אותו, אך לאחר קבלת הדרישה ניתן לערר על כך.
  5. כאשר אדם רוכש נכס במטרה להשביח אותו ולמכור אותו לאחר מכן במחיר גבוה יותר, יהיה עליו לבדוק קודם את כדאיות העניין. וזאת מפני שמס שבח הוא מס בערך משמעותי ביחס להשבחה, וזה אומר שלא תמיד העסקה הזו תהיה שווה ומשתלמת.
  6. מס שבח מקרקעין מוטל הן על מוכרי נכס והן על מי שמוכר זכויות במניות מקרקעין.
  7. חוק זה הוא חוק שפותח בישראל, והוא לא היה מוכר במדינות נוספות ברחבי העולם.
  8. יש מקרים מסוימים בהם אזרח יהיה פטור מתשלום מס שבח. לרוב יהיו אלו בעלי דירות מגורים שמעמידים את דירתם למכירה.
  9. פעמים לא יוטל מס שבח בגין הוצאות שהיו בגין העסקה.
  10. בחירת שמאי מקרקעין בחיפה מוצלח הינה חשובה מאוד לעניין!
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד