עוגות יום הולדת, מה מיוחד בהן?

birthday-cake-380178_640

בכל הזמנים העוגה הייתה מרכיב בלתי נפרד מחגיגות יום ההולדת, וזה מאכל המוגש במסיבות יום הולדת העשויה בדרך כלל מעוגה בחושה טורט או ספוג, וכן יש עליה מגוון רחב של קישוטים וכן יש בה נר או נרות, כמספר השנים שחוגג בעל יום ההולדת. ניתן לראות כי קיימים מתכונים שונים ורבים לעוגת יום ההולדת, וכל אופה אינו מוותר על המתכון שהוא מכין כבר שנים לכל מסיבה של ילדיו וגם בהמשך של נכדיו, אז מה כל כך מיוחד בעוגת יום ההולדת, שאף יום הולדת אינו שלם בלעדיה, אז מה השוני שלה מעוגות אחרות לאירועים אחרים?

כל הפרטים על עוגת מספרים ליום הולדת עם לייזה תובל.

מגוון רחב של מרכיבים 

ניתן להכין עוגת יום הולדת עם מגוון רחב של מרכיבים, אבל העוגה האהובה ביותר על ילדים וגם מבוגרים היא עוגת השוקולד, וכך ניתן לחלק את העוגות שוקולד לימי ההולדת לארבעה סוגים:

  • עוגות על בסיס שוקולד- אלו עגות שעשויות משוקולד מריר אמיתי, והן פחות כהות מעוגות שוקולד רגילות, לכן עוגות אלו יתאימו בעיקר למבוגרים. 
  • עוגות על בסיס קקאו- לעוגות אלו יש צבע חום מאוד, וניתן לגוון את הצבע על ידי חומרים נוספים, שמוספים לבלילה, וכן חשוב, כמו כל החומרים, להשתמש בקקאו איכותי. 
  • עוגה על בסיס קקאו ושוקולד עוגה זו  מושלמת לילדים ולמבוגרים 

צורות אפייה שונות 

ניתן להכין את אותו מתכון של עוגה רק בצורות אפייה שונות כמו: 

  • עוגה עגולה גדולה וגבוהה- עוגה זו מתאימה למגוון סוגי קרם וקישוט, וכן ניתן גם לחצות את העוגה לחצי, ולמלא קרם בין שכבות העוגה, שנקראת עוגת טורט.
  • מפינס או מיני מפינס- ניתן לאפות את הבלילה של העוגה בשקעים של תבניות המיועדות לעוגיות מפינס.
  • עוגות בצורת לב או דובי- ניתן לאפות את הבלילה בתבנית בצורת לב או דובי. 
  • עוגות אפויות מגביעי גלידה העשויים ופל- זו אטרקציה שהילדים ייהנו ויתלהבו, משום שזה שילוב בין עוגה לגלידה. 

ציפוי העוגה 

ניתן לצפות את העוגה במגוון ציפויים כמו גאנש שוקולד על בסיס שמנת חלבית או צמחית, וכן לקשט את העוגה במגוון קישוטים דף סוכר אכיל או סוכריות וממתקי שוקולד ובצק סוכר.

רוצים גם לדעת לאפות כמו מקצוענים? סדנת עוגות בצורות עם לייזה תובל.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד