הלוואות בערבות המדינה – מה זה אומר ומתי משתלם לקחת אותן

הלוואות בערבות המדינה

כשאנחנו ניגשים לבנק לבקש הלוואה פרטית, אזי שאנחנו יודעים שעלינו לספק ערבות בשביל שהבנק יהיה מוכן להיעתר לבקשה שלנו. אנחנו יודעים שבלי ערבויות, ביטחונות, יהיה מאוד קשה לשכנע את הבנק, אם בכלל, לספק לנו את ההלוואה, שכן הוא לא יהיה מוכן לקחת את הסיכון לתת לו הלוואה, אשר כלל לא בטוח שנוכל להחזיר אותה.

כשאנחנו עסק, בוודאי עסק צעיר או עסק בהקמה, אשר זקוקים להלוואה, הרי שזה עובד מעט אחרת. מצד אחד, אנחנו לא יכולים להציג ערבויות משלנו, כי לא בהכרח יש לנו מה להציג, לא בהכרח יש לנו נכסים או כל דבר אחר, הרי מדובר בעסק צעיר, עסק שזה עתה הוקם או אפילו אם מדובר בעסק שכבר רץ תקופה מסוימת, זה לא מבטיח שיש לנו משהו שאפשר לספק כערבות.

מצד שני, אנחנו חייבים לקבל את ההלוואה הזאת, בשביל שנוכל להתקדם, להתפתח. זו לא רק המטרה שלנו, זו גם המטרה של המדינה. הרי אם אנחנו לא נקבל את ההלוואה, ייתכן וניאלץ לסגור את העסק. אנחנו לא היחידים שנמצאים במצב כזה. לכן, חייבים למצוא דרך כיצד לספק לנו את ההלוואה, בשביל שיהיה ניתן לקיים כלכלה בריאה וחופשית.

מה זו ערבות מדינה

הרעיון של הלוואות בערבות המדינה הוא, במקום שאנחנו נספק ערבות לבנק, תהיה זו המדינה שתעשה בשבילנו. אנחנו יכולים לפנות אל גורמים שונים שמספקים הלוואות, כולל בנקים, ולספק ערבות של המדינה, שאכן נחזיר את הלוואה. כמובן שלשם כך, המדינה צריכה להיות מוכנה לספק לנו ערבות, היא תעשה זאת, אחרי שתבחן היטב את סוג ומצב העסק שלנו.

למדינה יש אינטרס לספק לנו ערבות, כאמור, הרי היא רוצה שעסקים חדשים יקומו וישגשגו. זה אינטרס של כל מדינה ושל כלכלה מודרנית. לכן היא מוכנה על עצמה את ההימור הזה. מה עוד שיש לה כלים להגן על עצמה, במקרה והלוואה איננה מוחזרת או שאנחנו נמצאים בבעיה מסוימת להחזיר אותה על פי התנאים שנקבעו כשלקחנו אותה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד