לגליזציה בחו"ל: איך לוודא שלא השארנו קנאביס במזוודה?

לגליזציה בחו

בשנים האחרונות ישנן מדינות שונות ששינו את יחסן לקנאביס ומאפשרות לעשן באופן חוקי. העניין הוא, שלא מעט מאזרחי ישראלים שנוהגים לעשן להנאתם, לא בהכרח שמים לב היכן מותר להם לעשן וכיצד.

איך לא למצוא את עצמנו בתסבוכת פלילית?

אין ספק שאחד הסיפורים הגדולים של שנת 2019, והוא עוד ילווה אותנו גם ב-2020, הוא סיפורה של נעמה יששכר. ישראלית צעירה שנסעה להודו, ובטיסת מעבר דרך מוסקבה, כשהתכוונה לחזור לישראל, התגלה שיש לה 9.5 גרם חשיש בתיק, ועל כן היא נעצרה ונשפטה לשבע וחצי שנות מאסר בכלא הרוסי.

לדעת רבים, אין בכלל ספק שמדובר בעונש מוגזם שנובע מסיבות פוליטיות בלבד ולא משום סיבה אחרת. אך אנחנו מכירים לא מעט סיפורים של ישראלים אשר נסעו לחו"ל, קנו שם גראס או חומרים אחרים, במחשבה שזה חוקי לעשן במדינות אליהן הם נסעו, ומהר מאוד התברר לה שזה לא בדיוק כך. צריך לומר, העישון בהודו, כמו ברוסיה, הוא איננו חוקי, למרות שישראלים רבים נוסעים לשם ומעשנים.

מה אנחנו צריכים לדעת על לגליזציה במדינות אחרות?

ברמה העובדתית, ברוב המדינות העולם אסור לצרוך סמים, גם לשימוש עצמי. זה נכון שחל שינוי עצום בתחום בעשור האחרון, כך למשל מדינות שונות בארצות הברית מאפשרות רכישת גראס ועישון, באירופה זה ידוע שאפשר לעשן בהולנד (במסגרת קופישופ שמהווים מוקדי עלייה לתיירים מכל העולם), עם זאת, יש מדינות שצריכת סמים לשימוש עצמי, היא לא עבירה פלילית, כל עוד מדובר בכמויות קטנות. גם בישראל חלה מדיניות אי הפללה, כלומר, אפשר לעשן כמות נמוכה מבלי שזה ייחשב לעבירה פלילית.

לפני שנוסעים לחו"ל, רצוי מאוד לברר מה בדיוק החוק קובע באותה מדינה וכיצד יש לנהוג במקרה של עישון ובמקרה שהמשטרה עוצרת אותנו. בכל מקרה, אסור בשום פנים ואופן להביא גראס לארץ, כך לפני שעולים על טיסה, רצוי לבדוק היטב מה יש בתיק ולזרוק כל דבר שנראה חשוד. במידה ואתם נתפסים, הדבר הראשון שיש לעשות זה לפנות לשגרירות הישראלית במקום שתעזור לכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד