החשיבות של עורך דין בעת חתימה על הסכם ממון

החשיבות של עורך דין בעת חתימה על הסכם ממון

היום ניתן למצוא יותר ויותר בני זוג שמעוניינים לחתום על הסכם ממון לפני החתונה שלהם. מדובר על צעד חכם ונבון, שאמור להגן על שני בני הזוג במקרה של פרידה. יש לציין כי חתימה על הסכם טרום נישואין אינה מתאימה רק לזוגות שבוחרים להתחתן ברבנות, אלא גם לזוגות שמתחתנים בחו"ל בחתונה אזרחית, ידועים בציבור וכל זוג שבוחר לחיות ביחד. זוהי הדרך היחידה לקבוע מראש את חלוקת הרכוש והנכסים של שני בני הזוג במקרה של פרידה. יש לזכור כי במקרה של גירושין למשל, בני הזוג עלולים להיות מושפעים מרגשות קשים של כעס, תסכול, קנאה או נקמה, דבר שיוביל לתהליך גירושין ארוך, מפרך ומכאיב במיוחד עבור שני הצדדים. אך במידה ובני הזוג חתמו על הסכם טרום חתונה מקצועי ומקיף בליווי אורי גנור, כל התהליך יהיה הרבה יותר מהיר והרבה יותר יעיל.

החשיבות של עורך דין בעת חתימה על הסכם ממון – למה אסור לוותר עליו?

כאמור, חתימה על הסכם טרום חתונה חייבת להתבצע ברוגע ובנועם, כאשר שני בני הזוג מגיעים לרגע הזה מוכנים ונינוחים. אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח את המצב הזה, היא באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום. עורך דין מסוג זה, יידע בדיוק כיצד לפשר בין הצדדים וכיצד לגרום להם להגיע להסכמות או פשרות שונות בהתאם לצורך. המטרה של עורך הדין היא לעגן את האינטרסים של שני הצדדים בהסכם, על מנת שכל אחד מהם ירגיש מוגן ובטוח במקרה של פרידה. חשוב כמובן להתחיל לדבר על הנושא מספר חודשים לפני החתונה, על מנת להימנע ממצב של לחץ מיותר. יש להבין כי מדובר על תהליך שלוקח זמן, היות וכל אחד מהצדדים צריך לעכל את הסעיפים השונים. עורך דין מקצועי ומנוסה יידע להתאים לכל זוג את ההסכם האידיאלי ביותר עבורם, בהתאם למצב הכלכלי שלהם ולדקויות שונות שמשתנות בהתאם לנסיבות. לסיכום, ניתן להבין למה צריך עורך דין הסכם ממון, היות והסכם כזה מבטיח לכל זוג הסכם מדויק ומותאם אישית לצרכים שלהם. זוהי גם הדרך היחידה להבטיח הסכם מקיף שלא ניתן יהיה לבטלו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד