מה עושים כשהילדים סובלים מחרדות?

טיפול בחרדות לילדים

חלק מכישורי ההורות מלמדים אותנו להתמודד עם שלל סיטואציות בהן הילדים נמצאים. אחת הסיטואציות הנפוצות היא חרדות ולחצים. חשוב להבין שמדובר בתופעה די שכיחה, אך במקרים בהם החרדות הופכות לקיצוניות או שמתקיימים התקפי חרדה, הרי שיש לפנות לגורמים רפואיים. כיצד מתמודדים עם חרדות בקרב ילדים? ריכזנו מידע בנושא.

כישורי הורות

אף אחד לא מלמד אותנו כיצד להיות הורים טובים, זה בהחלט מידע שאנחנו רוכשים עם השנים. בתור הורים, אנו מתמודדים עם שלל סיטואציות שונות, ובין היתר עם חרדות ולחצים בקרב הילדים. ילדים שסובלים מחרדות ולחצים עוברים קשיים לא פשוטים, ולעיתים מדובר בתהליך שמצריך התערבות רפואית ופסיכיאטרית.

אם הילדים סובלים ממחשבות טורדניות, ממתחים ולחצים בעקבות שינויים ומהתקפי חרדה בעלי סממנים פיזיים, הרי שמוטב לפנות לעזרה ולעדכן את יועצת בית הספר. טוב לדעת שיש לא מעט מקורות מידע באינטרנט, למשל בחיבורים, ובאתרים נוספים בתחום, כך שבהחלט ניתן לקרוא ולהעמיק את הידע בנושא ואף לקבל כלים מעשיים שיסייעו לכם במהלך ההתמודדות.

לזהות את מקור החרדה

אחד הדברים החשובים ביותר זה לזהות את מקור החרדה, משמע את הטריגר שמפעיל את החרדה בקרב הילדים. ברגע שתזהו את המקור, ניתן יהיה לטפל בו באופן ממוקד, ואף ליצור מערכת חיזוקים עבור הילד, כמו גם בניית תכנית עם טיפולים ייעודיים. טוב לדעת שיש לא מעט הדרכות ממוקדות להורים, ואף מומלץ להגיע להתייעצויות אצל מומחים בתחום, ולו כדי שתוכלו לקבל את מלוא הכלים על מנת להתמודד עם הסיטואציה. יהיו מקרים בהם הילדים לא ירצו לגשת לטיפול, ולכן הדרכות הורים עשויות להיות מאוד מועילות, כי אתם אלה שתלכו לטיפול ואת הידע שצברתם תוכלו לממש בבית.

חרדות משפיעות באופן ניכר על השגרה של הילד והוא עלול לאבד תיאבון או להיות מצוי בחוסר חשק. כמו כן, המצב ישפיע על הביטחון העצמי שלו ועל הערכת היכולות שלו, ופה אתם צריכים להיכנס לתמונה על מנת לחזק אותו ולספק לו רשת תמיכה חזקה.

זה לא קל להתמודד עם חרדות ובייחוד בתקופת הילדות. נסו להיות סבלניים, מכילים ומבינים ובקשו עזרה מגורמים מוסמכים, כך תוכלו להתמודד על התקופה באופן המיטבי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד