מה כוללים לימודי QA?

לימודי QA

תחום QA הוא אחד התחומים החשובים ביותר בעולם ההייטק בכלל ובעולם המחשבים והתכנות בפרט. מי שרוצה להשתלב בתחום זה, צריך ללמוד אותו. כאן תוכלו לדעת מה בדיוק לומדים במסגרת לימודי QA.

להעמיק את הידע

לפני שאנחנו מוציאים לשוק מערכת ממוחשבת, תוכנה או אפליקציה, עלינו לעשות בדיקה מקיפה שלהם בשביל לוודא שאין בהם שום באגים, ואין איתם שום בעיה, לא בהפעלה, לא בשימוש, ולא באבטחה או בכל היבט אחר. לשם כך עושים בדיקות QA. מי שרוצה להשתלב בתחום, צריך ללמוד אותו ולאחר מכן לחפש עבודה בתחום. אם סיימתם את הלימודים, תוכלו לבדוק משרות מתאימות באתר הבא.

לפני שנסביר לכם על כל הנושא של לימודי QA, חשוב להבין שני דברים, ראשית, המשמעות של תחום זה היא עצומה, מאחר ואם אנחנו נקפיד על ביצוע נכון ואחראי, אזי שנוכל לחסוך לא מעט כסף ולא מעט עוגמת נפש לחברה. במקום להוציא מוצר פגום, נוציא מוצר איכותי שהלקוחות ירצו להשתמש בו. שנית, בשביל לבצע בדיקות QA, צריכים להיות אנשים אחראיים, רציניים, יסודיים. רק כך אפשר לבצע את הבדיקות בצורה מקיפה ונכונה.

לימודי QA

מה לומדים במסגרת לימודי QA?

בשלב הראשון, לומדים כמובן מה זה, לשם מה נועדו בדיקות אלה, על מה וכיצד עושים אותן. לומדים כמובן טכניקות ושיטות כיצד לארגן פרויקטים של QA, טכניקות ושיטות של בדיקות, כיצד לאתר באגים ועוד.

בשלב השני לומדים כיצד להתמודד עם אותם באגים, איך מציעים רעיונות שיעזרו לנו לפתור אותם. מן הסתם, מאחר ומדובר על פתרון בעיות בתחום התכנות, אז יש צורך גם ללמוד באופן כללי את הנושא של תכנות ופיתוח, כולל כתיבת קוד, על מנת שיהיה ניתן גם לאתר את הבאגים וגם לפתור אותם.

כמובן שעם הזמן הלימודים הופכים להיות הרבה יותר מורכבים, ככל שמתקדמים במעלה הסולם, אז גם החומר הופך להיות רציני יותר, יש יותר שיעורים ופרויקטים, במסגרתם צריך לאתר ולפתור בעיות שונות. בכל מקרה המטרה היא לדעת לקרוא נכון את המצב, לאתר את מה שלא תקין בו ולדעת כיצד להתמודד איתו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד