מכולת קירור

מכולת קירור

בין כל החומרים שאותם מעבירים על ידי חברת הובלות ברחבי כבישי הארץ, יש מכולות רבות שכוללות חומרים שונים, ביניהן גם מכולות שנועדו להעביר חומרים כאשר הם מקוררים. מדוע צריכים בכלל מכולות שיש להן את היכולת לשמור על סחורה באופן מקורר ואלו סוגים של מכולות מן הסוג הזה קיימות לשינוע ברחבי הארץ? ובכן, מדובר בתחום חשוב למדי, שאר מסייע לבעלי העסקים בארץ ובכל רחבי העולם להתמודד עם סוגיית השינוע של סחורה מבלי שייווצר לה נזק בשעה של העברה שיכולה להיות כשעה ויכולה להיות אף יום שלם ויותר מכך.

איך פועלת מכולת קירור

כאשר רואים כי נעה לה בדרכים מכולה על גבי משאית וזו מכולה של קירור, יש להבין כי לא תמיד זו מכולה אשר פועלת בצורה דומה לאחת אחרת שנמצאת על הכביש ברגעים אלה ממש. אלו סוגים של מכולות קירור יש בארץ? קודם כל ישנן מכולות קירור שמגיעות עם יחידת קירור ללא כוח חשמלי, דבר שאומר כי המכולה חייבת לקבל את הכוח שלה ממקור חיצוני אשר מחובר אליה.

האפשרות הנוספת של מכולת קירור היא כזו שאר כבר מגיעה עם יחידת גנרטור ששומרת על פעולת קירור אחידה כל הזמן. יש יחידה שלישית שכוללת קירור קריוגני שמיועד יותר עבור קירור לתקופה קצרה, שמתאימה עבור נסיעות קצרות טווח בלבד., והאופציה האחרונה היא של מכולה בעלת יחידת קירור כפולה, כאן ישנה חשיבות עליונה לקירור רציף, עם יחידת קירור נוספת שתיכנס לפעולה במידה וזו הראשונה משום מה הפסיקה את פעולתה.

הצורך של הובלה בקירור

עבור מה בדיוק זקוקים למכולה שבה יש יחידת קירור? ממש כמו המשאיות של חברות ייצור המזון הגדולות והקטנות בארץ, הובלה ש סחורה שיכולה להתקלקל לאחר זמן מה בטמפרטורה שאינה קרה דיה. יש הובלה של גלידות, הובלה של מוצרי חלב, הובלה של בשר, כל אלה בתום הובלת מזון שחייב להיות מקורר כהלכה לשמירה עליו טרי ובריא לצריכה. מה מלבד זאת זקוק לקירור? הובלה של מוצרים חקלאיים ואף הובלה של מוצרים כמו תרופות וכימיקלים מחייבים טמפרטורה קרירה ואחידה בזמן השינוע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד