סוגי ניתוחים

סוגי ניתוחים

מי שמתכוון לעבור ניתוח בקרוב או עבר ניתוח מכל סוג – בוודאי מכיר את החשש לפני ניתוח, את ההשלמה עם כך שיש לעבור את הפרוצדורה, כמו גם שרבים יודעים מהם זמני ההתאוששות הדרושים לאחר ניתוח. עם זאת, ישנם מקרים בהם הפרוצדורה לא עברה בצורה חלקה וכי בשל רשלנות של הצוות הרפואית: נוצרו נזקים בגופו של המטופל בסדרי גודל משתנים.

רשלנות רפואית

רשלנות בניתוח בארץ ובעולם, מתרחשת לצערנו לא מעט, תוך שישנם סוגי ניתוחים הנחשבים בעלי סיכון גבוה יותר.  יחד עם זה, חשוב לדעת כי גם הפרוצדורות הפשוטות מכל! כמו טיפול שיניים או אפילו פרוצדורה אסתטית – עלולה לעורר בעיות וסיבוכים, וזאת במידה והפרוצדורה התקיימה על ידי רופא שאינו מיומן. אבל אילו סוגי ניתוחים נחשבים הנפוצים ביותר בכל הנוגע לרשלנות רפואית?

כיום, ישנם כמה וכמה סוגי ניתוחים שאנו שומעים כי הסתיימו בעיוות, נכות, זיהום ואפילו מוות. בין הניתוחים:

ניתוח קיסרי

לעיתים, הרופאים המיילדים קובעים כי היולדת זקוקה לניתוח כדי לחלץ את העובר מרחמה. ניתוח זה בדרך כלל עובר בשלום, אך במקרה של אי אספקת חמצן, העדר תלונות מטופלת, העברה לניתוח באיחור ועוד – עלולים לגרום נזק לאם וליילוד. חשוב לדעת כי גם לידה מכשירנית עלולה להשתבש. לכן תמיד יש להירשם לבית החולים הטוב ביותר עבור הלידה.

ניתוחי קיבה

כיום ישנם ניתוחים לפרוסקופיים שנועדו לקיצור קיבה, כאשר בניתוחים אלה נעשים חתכים מזעריים בקיבה באמצעותם מחדירים את כלי הניתוח. ניתוחים כאלה עלולים לגרום לזיהום ומכאן הסתבכות של התהליך. במקרים כאלה יש לבחור מנתח שקיבלתם אודותיו המלצות טובות.

סוגי ניתוחים

כריתת רחם

ניתוח כזה יכול להתרחש בשל כמה גורמים, כאשר הגורם הנפוץ הוא צניחת שחלות וחצוצרות. גם כאן יש לשים לב ולשמור על מודעות במהלך התהליך הניתוחי ולהבין מה משמעותו. חשוב כי ניתוח זה יתבצע בידיים מיומנות בלבד.

ניתוחים פלסטיים

למרות שכיום רוב הפרוצדורות הפלסטיות מתבצעות ללא ניתוח אלא באמצעות חומרים כמו בוטוקס או חומצה היאלורונית, עדיין ישנם אנשים שבוחרים בניתוח הן עבור מתיחת פנים, והן עבור עיצוב אף, מתיחת בטן, ועוד. ניתוחים כאלה שנעשים ביד שאינה מיומנת עלולים גם הם להשתבש.

הסרת משקפיים בלייזר

סוג זה של ניתוח או פרוצדורה נחשב בטוח ברוב המקרים, כאשר בעת הפרוצדורה מבצעים הרופאים חתך קטן בקרנית העין – מה שמשפר את הראייה באופן משמעותי. עם זאת, גם הסרת משקפיים בלייזר היא פרוצדורה שעלולה להשתבש. לכן יש לבחור בטובים יותר.

לסיכום, כל ניתוח יכול להשתבש, בין אם מדובר בניתוח פלסטי עד לניתוחים מורכבים כמו קיצור קיבה, ניתוחי לב ועוד. במידה ואתם חשים כי הניתוח השתבש או שחלה רשלנות רפואית בטיפול בכם – יש לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית שיוכל למצות את הזכויות שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד