איך תבחר את המנהל הבא למחלקה בארגון שלך

המנהל הבא למחלקה בארגון שלך

אחד הדברים הכי משמעותיים עבור בעלי עסקים, בעלי ארגונים, הוא גיוס מנהלים לניהול מחלקה בעסק או בארגון.

זה משמעותי יותר מאשר גיוס עובד למשרה "רגילה, למרות שגם גיוס כזה יכול להיות מאוד משמעותי, מסיבה אחת פשוטה, מנהל מחלקה ישפיע על כל דבר שקשור אליה והדרך בה הוא יעבוד ויתנהל יקבע במידה רבה כיצד המחלקה תתנהל, כיצד היא תעבוד ואיזו תפוקה היא תייצר. יש הסבורים שמנהל טוב או מנהל גרוע משפיעים הרבה יותר מעובדים טובים או גרועים, ויש בזה לא מעט מן האמת.

על מנת לגייס מנהל טוב לניהול מחלקה, בעל הארגון צריך לקבל החלטה מושכלת על פי מספר נתונים. אך לפני כן עליו לשאול את עצמו מספר שאלות, האם הוא מחפש מישהו מתוך המחלקה או מישהו מבחוץ בעל מתודולוגיות ניהול מפותחות, האם הוא מחפש מישהו שיש לו ניסיון בניהול או שהוא מעדיף להביא עובד שמעולם לא ניהל אבל הוא רואה בו מישהו שיכול לספק לו את התוצאות שהוא מייחל להן, הוא צריך לשאול את עצמו מה חשוב לו יותר כישורים או יכולות, תכונות מוכחות או כוונות.

בשביל לבחור את המנהל הטוב ביותר, לא תמיד צריך לבחור דווקא במנהל עם ניסיון, מצד שני, הוא כן צריך להכיר את העסק, במה הוא עובד, כיצד הוא מתנהל ולא פחות חשוב ואולי הדבר הכי משמעותי אצל מנהלים, כיצד הוא עובד מול אנשים, כיצד הוא מנהל תהליכים, כיצד הוא מגיע לתוצאות, קראו עוד בנושא באתר GlobaLeadPro.

ישנן דרכים שונות לבחון מועמד לניהול, בין אם זה מבחני התאמה, ראיונות, בין אם זה דרך המלצות, בין אם זה דרך כך שרואים כיצד אותו מועמד עובד (אם נניח מדובר במועמד מתוך המחלקה או מתוך העסק בכלל). חשוב להקפיד ולשים לב, שלא מתייחסים אך ורק למה שנראה בשורת הרווח או בנתונים המספריים, אלא מעבר לכך, שכן כאמור, מנהל הוא לא עובד רגיל, הוא צריך לעמוד מול אנשים, צריך לנהל אותם, לנהל תהליכים, להיות מסוגל לעבוד תחת לחץ. אלה הדברים שאמורים להשפיע בסופו של דבר על תהליך הבחירה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד