מסחר בסחורות, מה אתם צריכים לדעת?

מסחר וסחורות

סחורות, בין  אם הן קשורות למזון, אנרגיה או מתכות, הן חלק חשוב בחיי היומיום שלנו.

צריכת דלק, המניע מכונית, יכולה להיות מושפעת באופן משמעותי מעליית מחירי הנפט הגולמי. השפעת הבצורת משפיעה על אספקת דגנים, מה שישפיע על הרכב הארוחות הבאות שלכם.

כך, באופן כמעט זהה, סחורות יכולות להיות דרך ייחודית לגוון ממסחר בניירות הערך המסורתי.

בעבר, מסחר בסחורות היה מסובך יותר ולקח זמן רב מהסוחרים שבחרו בדרך הזו. המחקרים, הזמן והכסף שהושקעו לטובת מסחר בסחורות, לא היה שווה את זה. כיום, ישנם מספר מסלולים לשווקי הסחורות, אשר חלקם מקלים על ההשתתפות בעולם מסחר הסחורות גם עבור אלו שלא מבינים בקיאים בתחום.

מסחר וסחורות

איפה להשקיע

יש עדיין המון חילופי סחורות ברחבי העולם. נדמה כי המון חברות התמזגו לחברה אחת אך אחת גדולה אשר כל תחומיה נוגעים לאותו סוג סחורה.

סחר בסחורות בבורסה, יכול לדרוש הסכמים סטנדרטיים (בדומה לסחר מט"ח בבורסה, למשל), כך נשארת תחושת הביטחון בביצוע העסקה ללא הצורך לבדיקה מבוקרת וחזותית.

תכונות השקעה בסחורות

העקרונות הכלכליים הבסיסיים של היצע וביקוש נהוגים בדרך כלל בשווקי הסחורות:

היצע נמוך יותר מגביר את הביקוש, דבר המאזן את המחירים הגבוהים יותר ולהפך. שיבושים משמעותיים באספקה עלולים להוביל לעלייה חדה בביקוש היציב והמתמשך של אותה אספקה.

מבחינת הצד המבקש, לפיתוח כלכלי עולמי והתקדמות הטכנולוגיה יש השפעה (אמנם קטנה יחסית) על מחירי הסחורות. למשל- הצטרפות סין והודו למסחר בסחורות תרמו משמעותית לירידה במחירי המתכות (כמו פלדה), בשאר העולם.

כיום, סחורות נסחרות, משויכות לארבע קטגוריות:

  • מתכות (זהב, כסף, פלטינה, נחושת)
  • אנרגיה (נפט גולמי,  נפט לחימום, גז טבעי, דלק)
  • בעלי חיים ובשר (איברים, חיות מרעה)
  • חקלאות (תירס, חיטה, קקאו, קפה, כותנה)

תוכלו למצוא משקיעים רבים שמעוניינים להשקיע דווקא במתכות, כיוון שהזהב מאז ומתמיד נחשב להשקעה אמינה, דבר היכול לשרת אתכם, המשקיעים, לשנים ארוכות ורבות.

מתכות יקרות יכולות לשמש גם כקרן גידור מפני אינפלציה גבוהה או תקופות בהן המטבע המקומי שלכם בירידה.

ייעוץ במסחר סחורות

אם אתם לא מרגישים בטוחים מספיק כדי להיכנס לעולם הזה לבד, חפשו את האיש או החברה העוסקת בחוזי הפרשים. אם אתם לא מבינים ומכירים את הסיכונים הכרוכים בחוזה הפרשים, על תיכנסו להשקעה.

בשורה התחתונה

לסחורות יש מגוון רחב של היצע עבור סוחרים, מתחילים או מתקדמים. סחורות עשויות להיות הדרך שלכם להשקעה בעולם המסחר. סחורות יכולות בקלות רבה להפוך להיות נסחרות. מהירות ההיצע לפעמים צריך להדליק לכם את הנורה האדומה. מה שעולה מהר, עלול גם לרדת באותה המהירות.

השתדלו להסתכל על כל היבטי הסחורה. בעיקר סחורות העלולות להינזק בעקבות מזג אויר חריג, מגיפות ואסונות טבע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד