באילו מקרים חשוב לקחת שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

אם אתם עתידים לרכוש דירה חדשה או למכור את הדירה שלכם, הרי שמדובר בתהליך ארוך ותובעני, שידרוש מכם מתן תשומת לב עבור לא מעט פרטים. אחד השלבים הבסיסיים וההכרחיים ביותר בתהליך זה הוא: השלב שבו נעזרים בשירותיו של שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין הוא ללא ספק איש המקצוע הרלוונטי והנחוץ ביותר בתהליך מכירה של דירה או רכישה של דירה. אם אתם תוהים מדוע אתם צריכים שמאי מקרקעין ומה תפקידו בתהליך רכישה או מכירה של דירה, כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא

שמעי מקרקעין – במי מדובר

כאשר מדובר בשמאי מקרקעין, מדובר על איש מקצוע אשר יש לו תפקיד חיוני מאוד בתהליך מכירת דירה או רכישת דירה. אחד מהתפקידים החשובים ביותר של שמאי הוא קביעת ערך הנכס. כלומר, השמאי מגיע אל הכנס אשר מעוניינים למכור או אל הנכס אשר מעוניינים לרכוש ואומד את ערכו האמתי, בהתאם לכמה וכמה פרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת. שמאי מקרקעיןתפקידו של השמאי הוא כה חשוב בתהליך רכישת דירה, כי הרי לא תרצו להשקיע סכום כספי משמעותי, על נכס אשר לא שווה את מחירו. כמו כן, בתהליך מכירת הדירה שלכם, אומדן הנכס על ידי שמאי, הוא דבר חשוב מאוד בכדי לוודא שאתם מבקשים את המחיר המתאים עבור מכירת הנכס שלכם וכי אתם לא מבקשים מחיר נמוך מדי שיגרום לכם להפסד, או מחיר מופקע מדי, שישאיר את הנכס כעומד למכירה זמן משמעותי מדי.

בהתאם לאילו קריטריונים קובע שמאי מקרקעין את ערך הנכס

אם אתם תוהים בהתאם לאילו קריטריונים אומד שמאי המקרקעין את הנכס, הרי שמדובר בכמה קריטריונים: ראשית כל, אומדן שווי הנכס נמדד בהתאם לסביבה בה הוא ממוקם. שנית, שווי נכס יקבע בהתאם לבדיקה תכנונית אשר מעידה על מה מותר לבנות בנכס ומה אסור לבנות בו, בהתאם לבדיקה הנדסית הבודקת את הנכס מבחינה זו וכן, בהתאם לבדיקה המעידה כי על הנכס לא חל מס כלשהו, עיקול או הגבלה כלשהי. כמו כן, שווי הנכס יקבע בהתאם לבדיקה הנוגעת לחריגות בנייה או אי חריגות בנייה בנכס.

קראו גם: טיפים לבחירת עורך דין בתחום המקרקעין

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד