מהו מבחן מתא"ם?

מהו מבחן מתא

אם אתם סטודנטים ואתם רוצים לדעת מה מידת ההתאמה שלכם לתואר בפסיכולוגיה – חשוב שתדעו כי אחד הכלים חשובים לתהליכי קבלה לתואר שני הוא מעבר מבחן מתא"ם. אבל מה זה המבחן הזה ומה צריך לדעת עליו? כל המידע בהמשך.

בישראל ישנם לא מעט סטודנטים אשר בוחרים בתואר ראשון ושני בפסיכולוגיה תוך שבחירה זאת מותאמת למי שרוצה לעבור במגזר הציבורי או הפרטי לאחר סיום התואר. עם זאת בחירה בתואר הנכסף, חייבת להיות מושכלת, לכן קיים בית ספר למתא"ם המכין את הסטודנטים למבחני מתא"ם שנועדו לניגשים לתואר שני.הכנה למבחן מתא"ם

 מה חשוב לדעת על מבחן מתא"ם?

מבחן מסוג זה נועד לכל המועמדים לקבלת תואר שני בפסיכולוגיה (או תארים אחרים), תוך שמדובר במבחן אחיד המתקיים פעם בשנה עבור כל המועמדים. מבחן זה מתקיים בכלל האוניברסיטאות בארץ, ביניהם: אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל-אביב, הטכניון, המכללה האקדמית תל-אביב-יפו, האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת אריאל בשומרון, המרכז הבינתחומי הרצליה, המרכז האקדמי רופין, המרכז האקדמי פרס, המכללה האקדמית עמק יזרעאל ושאר מכלולות ואוניברסיטאות בכל רחבי הארץ.

מה כולל המבחן?

מבחן מתא"ם נועד לבצע הערכה של הסטודנטים שלומדים לתארים מתקדמים תוך שאילת שאלות מהתחום הנבחר ללימודים, בזמן ששקלול ציון בחינת המתא"ם משתנה בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר הציון הסופי יהיה מרכיב משמעותי בתהליכי הסינון והקבלה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה.

חשוב לדעת כי מבחן זה נערך בשיתוף המרכז הארצי לבחינות וההערכה תוך שכלל הגורמים הקשורים לתארים אוניברסיטאיים כמו סגל מרצים בתחום מכל הארץ ( סגל המרצים הוא זה שכותב את השאלות), בזמן שהמבחנים השונים כמו גם השאלות שבמבחן מתא"ם אומדים את היכולות או הפוטנציאל של הסטודנט.

לסיכום, אם אתם סטודנטים לתואר ראשון ואתם רוצים כבר להתחיל בלימודי התואר השני –  מבחן מתא"ם הינו משהו שתצטרכו לעבור, לכן חשוב להכיר אותו ולדעת יותר אודותיו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד