פרסום בפייסבוק – מה צריך לדעת לפני שמתחילים

פרסום בפייסבוק

כל עסק או בעל מקצוע אשר רוצה לזכות בחשיפה גדולה, פונה היום לפרסום באינטרנט. בוודאי כשמדובר על עסקים ובעלי מקצוע קטנים. מבחינת תקציב, זו האופציה הטובה ביותר עבורם, וכן מבחינת יחס המרה, כלומר היחס שבין עלויות תקציב הפרסום, גודל החשיפה וכמות האנשים שפונים בעקבות הפרסום אליהם, הוא היחס הטוב ביותר שהם יכולים למצוא.

כאשר מדברים על פרסום באינטרנט, מכוונים בעיקר לפרסום בגוגל ובפייסבוק. על מנת להשתמש בכלים הנ"ל בצורה נכונה, צריך לדעת כיצד להשתמש בהם, צריך לדעת על מה וכיצד לעבוד. במאמר זה ניגע בנושא של פרסום בפייסבוק ומה צריך לדעת עליו.

פרסום בפייסבוק מתחלק לשני חלקים עיקריים. החלק הראשון זה פרסום קבוע דרך עמוד העסק, זה פרסום חינמי אליו פרסום בפייסבוקנחשף אחוז מסוים מחברי העמוד, זה פרסום פחות אפקטיבי. לעומת זאת, יש פרסום ממומן, ואליו אנחנו מכוונים.

פרסום שכזה יופיע על וואל של אנשים על פי הפילוח שאנחנו עושים. היתרון הגדול בפייסבוק הוא שאנחנו יכולים להגיע ישירות לאנשים שבאמת יהיו מעוניינים במוצר או בשירות שלנו. אנחנו יכולים לפלח את הקהל שלנו על פי גילאים, על פי מין, מדינה, תחומי עניין ועוד. ככל שנפלח יותר, אנחנו אולי נצמצם את כמות האנשים אשר ייחשפו לפרסום שלנו, אך זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי. החשיבה היא, פחות זה יותר, מיקוד זה שם המשחק.

בשביל שהפרסום שלנו יצליח מומלץ לפנות אל איש מקצוע כמו אהוד טייץ, לשם קמפיין פרסום טוב אנחנו צריכים לא רק לפלח את הקהל שלנו, אלא גם לדעת כיצד לפנות אליו. הפרסום יכול להיות מיועד למספר מטרות, למשל, אנחנו יכולים להשתמש בו לצורך קידום אתר או עמוד עסקי, לקידום אירוע, קידום מוצר או שירות, אנחנו יכולים לייצר במודעה אפשרות לרכישה, אפשרות לקבלת מידע נוסף, יצירת קשר ועוד.

בזמן בניית הקמפיין, אנחנו צריכים להשקיע זמן בבניית המודעה, לבחור את המילים הנכונות, את התמונה הנכונה, וכמובן להציב כתובת אינטרנט מסוימת אליה יופנו הגולשים שיקלידו על המודעה. הדבר לא לוקח הרבה זמן, אך המחקר לפני, הוא חשוב וצריך להשקיע בו לא מעט.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד