מהי נהיגה בשכרות?

מהי נהיגה בשכרות

אנשים רבים בארץ ובעולם נהנים מידי פעם לנקות את הראש, ליהנות מערב כיפי עם החברים ולשתות כמה בירות או כמה צ'ייסרים. ברמת העיקרון, אין עם זה שום בעיה, כל עוד מדובר על אנשים בוגרים שיודעים לשלוט בכמות השתייה שלהם ויודעים גם לעצור בזמן. הבעיה מתחילה כאשר במקום לקחת מונית או ללכת הביתה ברגל, מחליטים להיכנס לרכב ולנהוג הביתה. חשוב לציין כי גם אם ההרגשה הכללית של הנהג טובה והוא מרגיש בשליטה מלאה, רוב הסיכויים שאחוז האלכוהול בדם שלו יהיה גבוה מהמותר בחוק. במידה ושוטר תנועה יעצור אותו בזמן הנהיגה, הוא עלול להיות מואשם בעבירה של נהיגה בשכרות. ניתן לשמוע לא פעם בחדשות על תאונות דרכים המתרחשות בגלל שהנהג עלה על ההגה אחרי שהוא שתה. לכן הרשויות מנסות להילחם בתופעה, דבר שמתפרש בעונשים חמורים במיוחד.

>>> מידע מקצועי בתחום תמצאו באתר Entezam

כל מה שחשוב לדעת לגבי נהיגה בשכרות

נכון להיום, העונש הקבוע בחוק על נהיגה בשכרות הינו פסילת רישיון הנהיגה של הנהג לתקופה של שנתיים לפחות. במידה והנהג הורשע על עבירה דומה בשנה האחרונה, העונש הינו שלילת רישיון לתקופה של 4 שנים. נהגים רבים אינם יודעים נהיגה בשכרותזאת, אך למעשה גם אם בדיקת הינשוף יצאה תקינה, אבל הנהג נכשל בבדיקת המאפיינים שהשוטר ערך לו, המצב מתואר בתור נהיגה במצב של שכרות. המטרה כאן היא להרתיע את הנהגים, כדי שלא יעלו על הכביש אחרי שהם שתו אלכוהול, אפילו אם מדובר בכמות מינימלית. נהגים אשר רישיונם נשלל מהם, עלולים לסבול מאי נוחות של אי ניידות ופגיעה בפרנסה של כל מי שתלוי ברכב שלו לצורך ביצוע עבודתו. בנוסף, מי שקיבלת פסילה לתקופה העולה על שנה, יחויב לעבור מחדש את המבחנים של משרד הרישוי.

לסיכום, מי שמואשם בעבירה של נהיגה בשכרות, מומלץ לו להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום התעבורה מבית Traflaw, היות והוא יכול למזער למינימום ההכרחי את העונש שלו. בחלק מהמקרים ניתן להשיג פסילה מסויגת, שמאפשרת לנהוג על רכב שונה מהרכב שהיה מעורב בתאונה, במיוחד כאשר מדובר על נהיגה לצורכי עבודה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד