חושבים שאתם יודעים הכל על מוסד הנישואין בארץ?

מוסד הנישואין בארץ

כאשר מדובר על מוסד הנישואין, בדרך כלל עולות תמונות רומנטיות של חופה מושקעת, שמלת כלה מעוצבת, זוג צעיר ששולח מבטים מתרגשים לכל עבר. יום הנישואין נחשב ברוב הפעמים לאחד מהימים המאושרים ביותר בחייו של כל זוג צעיר, היות ומדובר על יום שמעיד על תחילתו של עידן חדש. העידן החדש הזה, מעוגן על ידי מוסד הנישואין שמכריז על הזוג בתור בעל ואישה. רוב האנשים אינם יודעים ואינם מבינים לעומק את כל המשתמע מתוך מוסד הנישואין. רובינו לא לגמרי מבינים את כל הטקסים ואת כל הברכות שנאמרות בחופה. הרבי מהווה לרוב החילוני דמות סמכותית אשר אחראית על ניהול הטקס. רוב הזוגות מאמינים שכל מה שקשור למוסד הנישואין הינו סמלי ואין לו שום משמעות לגבי החיים האמיתיים. אך כדאי להבין כי למעשה אין זה כך. למשל, הכתובה אינה מהווה שריד היסטורי, אלא זהו מסמך בעל תוקף משפטי, שכדאי להבין אותו היטב לפני שחותמים עליו.

>>> לפרטים נוספים צרו קשר עם יונית גזל עו"ד גירושין

מוסד הנישואין בארץ

מהי כתובה ומתי האישה יכולה לממש אותה?

כאמור, הכתובה הינה מסמך בעל חשיבות משפטית הזהה לכל סוג אחר של חוזה שנחתם בין שני צדדים. הבעל חותם על הכתובה בנוכחותם של שני עדים, אשר גם הם חותמים עליה על מנת לאשר את מהימנותה. אחת הנקודות החשובות ביותר שכתובות בכתובה, היא סכום הכסף שאותה הגבר יאלץ לשלם לאישה במקרה של גירושין או במקרה של פטירת הבעל.

החלק הראשון של הכתובה כולל את התחייבות הבעל כלפי אשתו, סכום הכסף שהיא תקבל במידה והנישואים יגיעו לקיצם ופירוט של הרכוש (הנדוניה) שהיא מביאה עמה – רכוש זה יוחזר לה במידה והנישואים יגמרו. לאחר מכן, הכתובה כוללת את הערבויות השונות לביצועה וחתימה של הבעל והערבים. אך למעשה, רק במקרים נדירים ניתן למצוא כתובות שמגיעות למצב של התדיינות משפטית, היות ורוב הזוגות מגיעים להסדר שבו מוסכם שהאישה מוותרת על כתובתה.

לסיכום, כל מי שעומד להתחתן חייב להבין כי הכתובה הינה מסמך בעל תוקף משפטי מחייב, ולא רק ערך סמלי או טקסי. כל אישה שעומדת בפני גירושין, חייבת לזכור כי לכתובה שלה יש ערך כלכלי, ולכן אין לזלזל בה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד