מה זה חוזים עתידיים וכיצד סוחרים בהם

חוזים עתידיים

מי שמכיר מעט את עולם הסחר הבורסאי ואת המוצרים הפיננסים בעזרתם אפשר להשקיע, יודע שישנם כלים שונים ומעניינים אשר חלקם אינם מתבטאים בחומר מסוים או במנגנון בעל ערך ברור ומוחלט. כלומר, ישנם מנגנוני מסחר שאינם בהכרח זהב ונפט לדוגמא, או מסחר במטבעות חוץ או מניות. מדובר על מסחר בכלים מעט שונים.

אחת הדוגמאות הבולטות לכך הם חוזים עתידיים. על פניו זה נשמע מוזר, איך אנחנו יכולים לסחור בחוזה ועוד כאלה שלא נחתמו. אנחנו לא יכולים לדעת לאן זה יוביל ומה זה אומר בעצם. אך כפי שנוכל לראות מיד, זה לא מדויק, ולראיה, המסחר בחוזים עתידיים הוא מאוד נפוץ ולא מעט סוחרים, גם בעלי שם, גם כאלה שמשתייכים למוסדות שונים וגם סוחרים פרטיים מאוד אוהבים מסלול זה ולכן הם בוחרים לסחור דרכו.

חוזים עתידיים

לפני שנסביר כיצד מתבצע מסחר במסגרת חוזים עתידיים עלינו להדגיש נקודה חשובה, המסחר כשלעצמו מתבצע בין גורמים ומנגנונים שונים, אך בשביל שאנחנו נצליח לסחור בצורה נכונה ומותאמת ליכולות שלנו, עלינו להכיר את התחום מעבר לשאלה, מה זה חוזה עתידי, כיצד וממה הוא בנוי ואיך משקיעים בו. אנחנו צריכים להכיר את התחום בו עוסקות החברות או הגורמים שמעורבים בחוזה, אנחנו צריכים להבין על מה הוא מבוסס, על אילו משתנים, כיצד מתנהל המסחר בתחום שלו ועוד.

מה זה חוזה עתידי וכיצד מתנהל המסחר בו

ההגדרה של חוזה עתידי הוא, שאנחנו בעצם משקיעים בחוזה שבין גורמים מסוימים. החוזה נסחר על פי מחיר מסוים, עלות מסוימת שנקבעת בשוק, ואנחנו יכולים לסחור בו. אנחנו יכולים לרכוש את החוזה וכמובן שאנחנו יכולים גם למכור אותו בבוא העת. עכשיו, הרווח שלנו על החוזה יהיה אם במדדים מסוימים על פיהם הו נסחר, למשל מדד נאסד"ק בארצות הברית, הוא עובר נקודה מסוימת. נניח, ואנחנו רכשנו את החוזה בנקודה X, אם בסופו אותו יום הוא יעבור את הנקודה הזאת, אזי שאנחנו נרוויח, אם לא, אז אנחנו מפסידים.

המשמעות היא, שאנחנו סוחרים בחוזים בין גורמים שונים, אשר פועלים על פי גישה שכל אחד מהם אמור לייצר רווח כמובן. אם העסקה היא טובה ומתבצעת בתנאים טובים, אז מן הסתם, הערך של החוזה יעלה, בצורה כזו אנחנו נרוויח, אם העסקה לא טובה והתנאים לא טובים, אנחנו לא נוכל להרוויח.

אנחנו יכולים לבצע השקעות בחוזים עתידיים דרך גורמים שמתמחים בכך, אך היום אנחנו יכולים לעשות את זה גם דרך מערכות עצמאיות שמאפשרות לנו לבצע השקעות מהבית, דרך המחשב או מכשיר הסלולר.

מן הסתם אנחנו אמורים לעבוד עם מערכות, שגם מאפשרות לנו לבצע עסקאות בצורה פשוטה, אך חשוב לא פחות, אנחנו צריכים לבצע את העסקאות דרך מערכות שמספקות לנו את המידע הרלוונטי ביותר עבורנו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד