10 דברים שלא ידעתם על פרוביוטיקה

פרוביוטיקה
  1. פירוש המילה "פרוביוטיקה" הוא "למען החיים" והכוונה היא לחיידקים טובים שמועילים בעיקר למערכת העיכול. החיידקים הטובים מגינים על המעיים ומונעים חדירת חיידקים מזהמים. מחסור בחיידקים טובים מעלה את הסכנה לשלשולים וקנה בקרב ילדים.
  2. כאשר רוכשים מוצרים פרוביוטיים באתר כליל הטבע חשוב להקפיד לבחור כאלה שהחיידקים שבהם מוכרים ומזוהים היטב, הזיהוי יהיה לפי אותיות ומספרים שמופיעים על תווית המוצר.
  3. יש להתאים בין המוצר שתקנו לבין הבעיה שלכם אחרי התייעצות עם רופא או מטפל. אם למשל אתם סובלים מבעיות במערכת העיכול, חשוב לבחור פרוביוטיקה עשירה בחיידקים שיודעים לנטרל את הבעיה הזו.
  4. נטילת כמויות גדולות של פרביוטיקה עלולה לגרום לתופעות לוואי כמו גזים עצירות ושלשולים ולכן מומלץ לא להגזים בשימוש בכמויות שנל הפרוביוטיקה שאתם צורכים.
  5. אם אתם בטיפול אנטיביוטי, אשר מזיק הן לחיידקים הטובים והן לרעים במערכת העיכול – יש לשמור על הפרש זמנים קבוע בין נטילת האנטיביוטיקה לבין נטילת הפרוביוטיקה כדי שלא יתערבבו בגוף שלכם. אפשר לקחת פרוביוטיקה גם לפני וגם אחרי האוכל.פרוביוטיקה
  6. כמות גדולה של חיידקים מעידה על איכות גבוהה של פרוביוטיקה. שיטת הספירה היא במיליארדים (ביליונים) והיעילולת נמוכה כאשר מדובר על פחות מ-12 מיליארד חיידקים, ויש לזכור זאת לפני שרוכשים את המוצר ולהימנע מרכישת מוצרים באיכות נמוכה.
  7. פרוביוטיקה משמשת פעמים רבות פתרון עבור מטופלים שנעזרים בתרופות אנטיביוטיות אשר פוגעות בחיידקים הידידותיים וגורמות לתופעות לוואי כמו שלשולים, כאבי בטן ועוד.
  8. טיפול פרוביוטי יכול להועיל גם במקרים מסוימים של מחלות עור ואלרגיות בעור.
  9. אפשר למצוא חיידקים פרוביוטיים במגוון של מוצרי מזון כמו בתוספי תזונה וגם בין מוצרי החלב. הם נמצאים גם במשקאות מועשרים וביוגורטים.
  10. חיידקים פרוביוטיים נמצאים גם בקפיר (משקה חלב מועשר), ירקות כמו כרוב כבוש ומלפפון חמוץ, מיסו (מוצר על בסיס סויה עם אורז, פשתן ותוספות אחרות), נאטו וטמפה (מוצרים מבוססי סויה) וגם במשקאות תה מותסס, ירוק או שחור. הם מצויים גם במספר סוגי גבינות כמו צ'אדר, גאודה, מוצרלה וקוטג'.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עמית פאר

עמית פאר

עמית פאר הוא יזם ואיש עסקים בתחום הנדל"ן, פנאי והשקעות. עמית מחזיק ברשותו מספר מסעדות מצליחות בארץ, נוסף על בעלות משותפת עם יזמים אחרים על חברות השקעות שונות. בזמנו הפנוי הוא מקדיש את מרצו לכתיבת מאמרים מקצועיים בנושאי צרכנות, פנאי והשקעות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד